Yüksekova’da olaylı IŞİD protestosu!

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde, DBP'nin bu akşam saatlerinde IŞİD'i protesto için düzenlediği yürüyüşte olaylar çıktı.

Yüksekova’da olaylı IŞİD protestosu!


Yüksekova’da protestoya katılan kalabalık ilçe merkezinde bulunan DBP ilçe binası önünde toplandı. Aralarında DBP İlçe Başkanı Fikret Turgut, Belediye Başkan Vekili Reyhan Önel ve Bazı sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de bulunduğu yaklaşık 600 kişi Eski Cezaevi Kavşağı’na buradan da ilçe merkezindeki Cengiz Topel Caddesi’ne kadar yürüdü. İlçe merkezinde ise basın açıklaması yapıldı.

IŞİD'in arkasındaki gizli gerçek (ortaya çıkacak) IŞİD’in arkasındaki gizli gerçek (ortaya çıkacak)

 

Basın açıklamasını okuyan DBP yöneticisi Ferit Dara, IŞİD’e karşı koalisyon kuran ülkeler arasında Türkiye’nin olmamasını eleştirdi ve Türkiye’yi IŞİD’e destek verdiğini, terör örgütünün de aldığı destekle katliamlar yapmayı sürdürdüğünü söyledi.

Bakan'dan Kerry'e IŞİD yanıtıBakan’dan Kerry’e IŞİD yanıtı

 

KEPENKLER KAPANDI

Kalabalığın dağılması sırasında yüzleri kapalı olan 20 kişilik grup, çevrede önlem alan polislerin bulunduğu bölgeye havai fişek ve molotofkokteyli atması üzerine de polis grubu dağıtmak için müdahale etti.

New York'ta IŞİD alarmıNew York’ta IŞİD alarmı

 

Göstericilerin havai fişek ve ses bombalı saldırısına polisler tazyikli su, plastik mermi ve gaz bombalarıyla karşılık verdi. Çıkan olaylar üzerine esnaf kepenk kapatırken, ilçedeki olaylar bir süre ara sokaklarda devam etti.