Reklamsız Sözcü

Ada Gönüllüleri’nin konuğu Haldun Dormen oldu

Adalar Platformu kurucu ve sözcüsü Nurhan Çetinkaya Sokak Hayvanları için “Ada Gönüllülerini” buluşturdu.

android-time 14:34
Ada Gönüllüleri’nin konuğu Haldun Dormen oldu
Adalar Platformu kurucu ve sözcüsü Nurhan Çetinkaya Sokak Hayvanları için “Ada Gönüllülerini” buluşturdu.

Sağlık başta olmak üzere pek çok alanda reform yaratacak yeniliklere imza atan Adalar Platformu kurucu ve sözcüsü Nurhan Çetinkaya Sokak Hayvanları için “Ada Gönüllülerini” buluşturdu.

Yaz aylarında yaklaşık 19.000 kış aylarında ise 700 nüfusu olan Kınalıada' da bulunan Sokak Hayvanları için yapılan çalışmaların periyodik olarak gerçekleşen ve 3.sü düzenlenen bu özel buluşmasında Adalar Platformu Kınalıada Gönüllüleri bu hafta ünlü duayen Haldun Dormen’i ağırladı.

İKİ BİNİ AŞKIN GÖNÜLLÜ

‘Daha temiz ve yaşanılabilir bir Kınalıada istiyoruz' sloganıyla 2013 yazında kurulan Kınalıada Platformu, sağlık, ulaşım, güvenlik, temizlik, çevre gibi sosyal ve kültürel alanlardaki, sorunlara yönelik hayata geçirdikleri köklü projelerle geniş bir çevrenin ilgisini çekti. Kısa sürede sosyal medyanın da desteğiyle genişleyen ve güçlenen Platform, bugüne kadar 2 bini aşkın gönüllü üyeye ulaşarak Adalar Platformuna dönüştü.

Adalar Platform kurucusu ve sözcüsü Nurhan Çetinkaya'nın evsahipliğinde Kınalıada Gönüllülerinin bir araya gelmesiyle 08 Şubat 2014 Cumartesi günü Büyükada ve Kınalıada'da gerçekleşen ‘'Sokak Hayvanları için bir araya geldik'' etkinliğine ünlü duayen Haldun Dormen katılarak destek verdi.

TÜRKİYE’DE 10 MİLYON SOKAK HAYVANI VAR

Etkinlik kapsamında Hayvansever Ada gönüllüleri Büyükada'da ki Hayvan Barınağını ziyaret etti ardından Kınalıada'ya geçerek sokak hayvanlarının veteriner tarafından sağlık kontrollerinin yapılması sağlanarak yiyeceklerinin verilmesiyle son buldu. Adalar Platform kurucusu ve sözcüsü Nurhan Çetinkaya halk ve çevre sağlığı açısından önemli bir sosyal sorumluluk hareketi olan Sokak Hayvanlarının bakımı ve beslenmesi çalışmalarının periyodik olarak devam edeceğini belirterek “Türkiye’de 10 milyon civarında sokak hayvanı olduğu tahmin ediliyor. Ne yazık ki hayvanlarla ilgili özel bir envanter çalışması yok. Amacımız üremeleri kontrol altına alınmış, sağlık kontrolünden geçirilmiş sokak hayvanlarının yaşam haklarına saygı duyulmasını sağlamak” dedi.

Adalar Platform kurucusu ve sözcüsü Nurhan Çetinkaya, Çocuklarımıza Çocukluğumuzda ki Ada'yı ve Ada kültürünü yaşatmak istiyoruz. Sorunun değil çözümün bir parçası olmaya çalışıyoruz bunun için elele verdik dedi. Ünlü duayen Haldun Dormen ise Ada gönüllüleriyle Sokak Hayvanlarının korunması için bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu belirterek, “Bu dünyayı onlarla birlikte paylaşıyoruz bu nedenle hayvan sevgisinin bilinçlendirilmesi gerekiyor” dedi. Etkinlik Haldun Dormen'in Ada gönüllüleri ile bir araya geldiği hayvan sevgisi üzerine söyleşi ile sona erdi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more