Sözcü Plus Giriş
GALERİ Bakışlarınla cinsel arzunu… 9 Eylül 2014 10:27
1
2 Yasemin Allen kıyafetinden dolayı tacizi meşru kılan bir yazı yazan bloggerı topa tuttu.
3 Bebek'te bir Arap turistin tacizine uğrayan oyuncu Yasemin Allen, kıyafetinden dolayı bu durumu yaşadığını öne süren bir blog yazarına ateş püskürdü. İşte Yasemin Allen'in tacizci için yazdığı o sözler...
4 Geçen cuma bir TV röportajı için gittiği Bebek Kahve'de Arap turistin bacaklarına bakmasından rahatsız olup bağıran oyuncu Yasemin Allen, kıyafetine laf söylenmesi üzerine çılgına döndü.
5 Güneş'in haberine göre bir blog yazarının "Çifte standartlı taciz anlayışını kabul etmiyorum. Kendisine bakan güzel ve yakışıklıysa iltifat olarak algılayacaksın ama beğenmezsen taciz.
6 Eğer sen vücudunu teşhir edecek şekilde giyinirsen bakmaktan doğal ne olabilir? İnsanın gözü ister istemez kayar" şeklindeki yazısını kendisine göndermesi oyuncuyu fena kızdırdı.
7 Allen, yaşadığı olayı "Adam her hareket ettiğimde veya eteğimi çekiştirip rahatsız olduğumu belli ettiğimde pozisyonunu değiştiriyor veya detaylı görmek için kafasını eğiyordu" diye anlattı.
8 Oyuncu olarak bakılmaya alışık olduğunu belirten Allen, "Bakmak var, bakmak var. Bakışlarınla cinsel arzunu karşı taraftakine agresif şekilde yansıtmak var."
9 "Bağırmadan önce boş yere iki kere adamı uyardım. Bu tarz erkeklerin nefislerine hakim olamayışlarını meşrulaştıranları kınıyorum. Afedersiniz ama elbise giydim diye kimsenin bacaklarıma yiyecekmiş gibi bakma hakkı falan yok.
10 ""Nefsinize hakim olamıyorsanız insan olmayı beceremiyorsanız hayvan gibi içgüdülerinize göre yaşıyorsunuz demektir. Ben de ona göre muamele yaparım. Bir hayvan sizi rahatsız ediyorsa önce uyarır, sonra sesinizi yükseltir ve disipline edersiniz" açıklamasını yaptı.
11
12