Burcu Biricik kimdir?

Burcu Biricik kimdir? Burcu Biricik 4 Mayıs 1989 tarihinde Antalya’da doğdu

Burcu Biricik kimdir?

Burcu Biricik kimdir Burcu Biricik filmleri Burcu Biricik kimdir hayatıBurcu Biricik, 2006 yılında Antalya'da düzenlenen güzellik yarışmasında “Akdeniz Kraliçesi” seçildi.

Lise yıllarında katıldığı tiyatro festivalinde ödül aldıktan sonra profesyonel anlamda oyuncu olmaya karar veren Burcu Biricik, Ege Üniversitesi Arkeoloji bölümünde lisans eğitimini tamamlarken, aynı zamanda da Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda oyunculuk eğitimi aldı.

Burcu Biricik, oyunculuk kariyerine Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nda stajyer kadroda yer alarak başladı. Burada İkinin Biri, Yaşlı Hanımın Ziyareti, Gözlerimi Kaparım, Vazifemi Yaparım ve Yedi Kocalı Hürmüz gibi çeşitli oyunlarda rol aldı. 2007 yılında Show TV’de yayımlanan Maçolar dizisindeki yan rolüyle televizyonda ilk kez yer aldı.

Daha sonra Toprak’ın Günlüğü kısa filmini çeken Burcu Biricik, Kanal D’de 2011 yılında yayımlanan Artiz Mektebi adlı oyunculuk yarışmasına katıldı ve burada birinciliği Alican Aytekin ile paylaştı.

Daha sonra Muhteşem Yüzyıl (2011) ve Ustura Kemal (2012) dizilerinde küçük roller aldı. Show TV’de yayımlanan Düşman Kardeşler (2012) dizisindeki Derya adlı Trakyalı bir kızı canlandırdı.

Burcu Biricik çeşitli reklâm filmlerinde oynamaktadır.

Beyaz Show yeni bölümde sürpriz konuklar!

Loading...