Reklamsız Sözcü

Mahkemeye zorla getirilecek

Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve Cenk Eren'in adlarının geçtiği uyuşturucu davası görüldü. Davaya gelmeyen Cemal Hünal'ın zorla getirilmesine karar verildi.

android-time 16:25
Mahkemeye zorla getirilecek
Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve Cenk Eren'in adlarının geçtiği uyuşturucu davası görüldü. Davaya gelmeyen Cemal Hünal'ın zorla getirilmesine karar verildi.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada sanık avukatlarının alınmasının ardından duruşmaya ara verildi. Mahkeme ara kararında bir önceki duruşmada tanık olarak çağrılan ancak mahkemeye gelmeyen Oyuncu Cemal Hünal’ın bilgi ve görgülerinin tespiti için hakkında zorla getirilme kararı verildi. Tutuksuz sanık Cenk Eren’in uyuşturucu kullanıp kullanmadığına dair yeniden rapor alınması talebi de mahkemece reddedildi.

DOSYA SAVCIDA

Dosyanın, savunması tamamlanan sanıklar yönünden mütalaasını hazırlaması için savcıya gönderilmesine karar veren mahkeme, duruşmaya gelen yakalamalı sanık Kadir Çalıkoparan’ın tutuklanmasına karar verdi. Mahkeme, sanıklar Aydın Sarıoğlu, Mehmet Akgün, Sennaz Çalıkoparan, Mehmet Çakır, Ayşe Selin Boronkay ve Onur Tezer hakkındaki tutuklanmak üzere çıkarılan yakalama emirlerinin devamına da hükmetti.

ULUSOY VE KARACA HAKKINDAKI YURTDIŞI ÇIKIŞ YASAĞI KALDIRILDI

Mahkeme ayrıca sanıklar Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca, Alp Parlar, Derhat Yavuz, Nuri Kösem, Hüseyin Orçun Benli, Kaan Turgut, Yusuf Hasan Akgün, Özgür Sanlav, Mustafa Kabahor, Ergun Taş, Niyazi Canbaz’ın savunmalarının alındığını hatırlatarak bu isimlerin yurtdışı çıkış yasaklarını ve duruşmalara katılma zorunluluklarını ortadan kaldırdı.

TUTUKLULUĞA DEVAM 

Sanıklar Cihan Şenyüz, Ferdi Özer, Murat Özgener, Şeref Deniz, Cengiz Esmer, Emrah Akman, Erol Tutsak, Necati Fidan, Neşat Çalıkoparan, Feruz Tuncel ve Faruk Polat’ın tutukluluk hallerinin devamına karar veren mahkeme, duruşmayı 15 Nisan’a erteledi.

İŞTE DAVADAN SATIRBAŞLARI

Hakim tarafından ifadeleri alınan ünlüler haklarındaki iddiaları şu sözlerle yalanladı.

Cenk Eren: Hayatımda hiç uyuşturucu kullanmadım. Kimseye temin etmedim. Sanıkları sosyal ortamdan tanırım. Hayatım boyunca kullanmadım. Tahlilerde uyuşturucu çıkınca iki adli tıp uzmanından görüş aldım. O dönem çok antidepresan kullandım. Eşleşen o maddelerdir. Yüzeysel inceleme yapıldı. Detaylı yapılırsa bu ayrışma sağlanabilir

Deniz Uğur: Orçun Benli nişanlımdır. Diğerlerini sektörden tanırım. Çağatay mangal yapacağız dedi. Bu saatte mangal olmaz sen gel dedim. Uyuşturucu kullanmıyorum o yüzden kimseden istemem

Selen Katırcıoğlu: Eski sevgilim Özgür evime hiç uyuşturucu istemedi.

Ümit Yaşar: Gizem Karaca’dan uyuşturucu almadım.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 16:3011.02.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more