Deniz Seki için imza kampanyası

Deniz Seki için hayranları change.org internet sitesinde imza kampanyası başlattı.

Deniz Seki için imza kampanyası

Hürriyet’in haberine göre uyuşturucu madde bulundurma ve başkalarına temin etme suçlarından hapis cezasına çarptırılan ve 15 Kasım 'da yakalanarak Bakırköy Kadın ve Çocuk Tutukevi 'ne konulan Deniz Seki için hayranları change.org internet sitesinde imza kampanyası başlattı.

 

“Deniz Seki 'ye Adalet” başlığıyla açılan kampanyanın açıklama bölümünde, “Ülkemizde Aziz Yıldırım için uygulanmış yeniden yargılanma hakkının Deniz Seki için de uygulanmasını istiyoruz. Bildiğiniz gibi, Özel Yetkili Mahkemeler çoktan kapatıldı. Üstelik Aziz Yıldırım konusunda olduğu gibi, bu mahkemeler tarafından verilen kararlar sorgulandı ve yeniden yargılama yolu açıldı. Deniz Seki neden günah keçisi? Bu inadı anlamak mümkün değil” ifadelerine yer verildi. Sitede kampanyanın “muhatabı” olarak ise Türkiye Cumhuriyeti Anayasa Mahkemesi gösterildi.

Tedavi olmak istiyor

İki haftadır cezaevinde olan Deniz Seki de kanser riski taşıdığı gerekçesiyle tedavi olmak için cezaevi müdürlüğüne başvuruda bulundu. Şarkıcı, bir süre önce tespit edilen “yumurtalık kisti” ile ilgili şikayetlerinin son dönemde ciddi oranda arttığını ifade ederek tedavi amacıyla bir devlet hastanesine sevkini talep etti. Seki 'nin avukatı da Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı 'na başvurarak şarkıcının en kısa zamanda bir devlet hastanesine sevk edilmesini istedi.

Loading...