Sözcü Plus Giriş

Deniz Seki’ye cezaevinde evlenmem

Geride bıraktığımız gün Deniz Seki’yle evleneceği haberleri yapılan Faruk Salman’dan yalanlama.

Güncellenme: 10:55, 20/11/2014
Deniz Seki’ye cezaevinde evlenmem

Deniz Seki'nin bir gece baskınıyla polis tarafından yakalanması ve Bakırköy Kadın ve tutuk cezaevine gönderilme süreci magazin camiasının en önemli gündem maddeleri arasında yer alıyor. Bu süreçte yapılan haberler de gündemi meşgul ediyor. Ancak son zamanlarda arkası arkasına yapılan Deniz Seki haberleri konunun taraflarından Faruk Salman'ı bir hayli rahatsız etmiş. Özellikle magazin sitelerine bomba gibi düşen ve Faruk Salman'ın ağzından yapılmış gibi verilen Deniz Seki'yi hayatının sonuna kadar bekleyeceği ve istemesi halinde derhal cezaevinde nikahlanacağı açıklamasının yalan olduğu ortaya çıktı. Haberde Salman'ın, “Deniz istesin hemen bugün gider cezaevinde evlenirim. Büyük bir aşkla bağlı olduğum Deniz'i hayatımın sonuna kadar beklerim” diye konuştuğu ileri sürülmüştü. Ancak Faruk Salman, bugün avukatı aracılığıyla bu haberleri yalanladı. İşte avukatı aracılığıyla yapılan o açıklama:

DEĞERLİ BASIN MENSUPLARI

Müvekkilim Faruk Salman hakkında çıkan haberlerin neredeyse tamamı gerçekdışıdır.

İlk olarak Deniz Sekinin yakalandığı evin müvekkil Faruk Salmana ait olduğu iddia edilmişse de bu iddianın hiçbir gerçeklik payı yoktur. Salman ailesinden hiç kimse müvekkilin nişanlısı Deniz Sekiyi ihbar etmemiş olup, bu konudaki haberlerin de gerçekle hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.

Müvekkil Faruk Salmanın nişanlısı Deniz Sekinin mülkiyetinde olan ve onun bulunduğu yerden çok uzak bir yerde bulunan araç içerisinde tapu kayıt fotokopilerinin bulunduğu ve anılan tapu örnekleriyle müvekkil ve nişanlısı Deniz Sekinin yurt dışına kaçış hazırlığı yaptığı iddiaları da bir magazin kurgusudur. Zira anılan araç, uzun bir süredir Deniz Hanımın kuzeni tarafından kullanılmakta olup, araç içerisindeki hiçbir şey de müvekkil Faruk Salmana ait değildir.

Müvekkilim, Deniz Hanımla mümkün olan en kısa zamanda evlenmek arzusundadır. Ancak bu evliliğin cezaevinde gerçekleştirileceği beyanı müvekkile ait değildir. Faruk Salman, Deniz Sekinin suçsuzluğuna ve aklanacağına inanmaktadır. Ancak her iki tarafa yakışır koşullarda bir düğün düşünüldüğü için ve nişanlısının kısa sürede aklanacağı inancıyla, düğünü tercihen Deniz Seki özgürlüğüne kavuştuğunda gerçekleştirmeyi arzu etmektedirler.

Faruk Salman,  kişiliğine ve hayatının özel kısmını hedef alan yayınlardan rahatsız olup bu alana saygı gösterilmesini beklemektedir.

Kamuoyunun bilgilerine saygı ile sunulur.

Yayınlanma Tarihi:10:53,