Sözcü Plus Giriş

Hadise’nin dekoltesine beraat

Hadise'nin 'Gözleri şaşı eden'' dekolte kıyafetini 2. kez görüşen RTÜK, cezaya gerek görmedi.

08:27 -
Hadise’nin dekoltesine beraat

Sanatçı Hadise‘nin giydiği kıyafet için ”Gözleri şaşı etti” denilerek verilen magazin haberi, ikinci tur görüşme sonucu RTÜK’ten vize aldı ve cezaya gerek görülmedi.

gazeteport’un haberine göre; ilk görüşmede 4 RTÜK üyesi Hadise‘nin kıyafetini ”Dekolte bulup” ceza istemiş, 4 üye ise buna karşı çıkınca eşitlik olmuştu. İkinci görüşmede 3 üye dekoltede ısrar etti, diğer üyeler ise karşı görüşle cezaya gerek görmedi.

Gazeteport’un edindiği bilgiye göre, bir önceki RTÜK toplantısında, Show TV'de 9 Aralık 2013 günü yayınlanan “Hey Canlı” adlı magazin programında “Hadise, gözleri şaşı etti, dilleri lal etti, patlayan flaşlardan kulaklar sağır oldu. O ne dekolteydi öyle” ifadeleri ile verilen haber ele alındı. 4 üye ”Kadının istismarı ve kadın bedeninin cinsel obje olarak kullanıldığı gerekçesiyle” ceza istedi. 4 üye ise cezaya gerek olmadığını savundu.

HADİSE’NİN DEKOLTESİ İKİNCİ TURDA BERAAT ETTİ

İlk oylama eşitlik olunca konu ikinci toplantıda tekrar ele alındı ve RTÜK üyeleri Hadise’nin dekoltesine yeniden baktı. Bu kez üyelerden Tahsin Fendoğlu, Hamit Ersoy ve Nurullah Öztürk, Show TV’ye ceza verilmesi kararında ısrar etti. Diğer üyeler ise karşı görüş belirterek cezaya gerek görmedi. Böylelikle Hadise’nin kıyafeti beraat etti.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 11:16 14.02.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more