Sözcü Plus Giriş
GALERİ Halil, Azra Akın sorusuna gerilince… 19 Eylül 2014 09:46
1 Başarılı şarkıcı Halil Sezai, yapımcılığını yaptığı Çilek filminin galasından filmi izlemeden ayrıldı.SOZCU /Evren ABDULLAHOĞLU
2 Başrollerini Azra Akın, Ahmet Olgun Sünear ve Kadir Özdal'ın paylaştığı, yapımcılığını ise Halil Sezai'nin yaptığı Çilek filmi gala gecesi ile sinema severlerin beğenisine sunuldu.
3 Bülent Şakrak, İlker Aksum ve Selen Öztürk'ün de oynadığı aşk ve intikam konulu Çilek filmi Taksim'deki Demirören AVM'de bulunan sinema katında yapıldı. Bütün oyuncuların eksiksiz olarak katıldığı galada film öncesi oyuncular basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
4 Filmin yapımcısı olan Halil Sezai "İnandığımız bir proje oldu, bundan sonrasına seyirci karar verecek. İnşallah gişesi bol film olur" dedi. Senaristlik, oyunculuk ve şarkıcılıkta yapan Halil Sezai ileride sinema adına ne yapacaksınız sorusuna "İleride sinema filmleri ile izleyici ile buluşacağım ancak yönetmenlikten anlamıyorum, o çok başka bir durum.
5 Şuan yönetmenliğe cesaret edemem" dedi. Oyuncu kadrosunu yönetmen ile birlikte seçtiğini belirten oyuncu "Karakterleri okuduğumuzda kimin daha uygun olacağına karar verdik ve ortaya böyle bir kadro çıktı" dedi. Sinemamın 100. Yılı ile ilgili de konuşan Sezai "Filmimim bu döneme gelmesi beni çok sevindirdi, biraz da olsa heyecan katabildiysek ne mutlu bize" dedi.
6 Filmin başrol oyuncusu Azra Akın ise "Böyle bir projede yer almaktan ötürü çok mutluyum. Halil Sezai filmimizin yapımcısı oldu ve çok keyifli bir ortamda çalıştık" dedi.
7 Röportaj sırasında yanına gelen Halil Sezai ise "Benim boyum senden kısa, böyle olmaz" diyerek ayak uçlarında poz verdi.
8 Muhabirlerin "Azra Akın'ı siz mi seçtiniz? sorusuna mütevazi bir cevap veren Sezai "Azra Hanımı kainat seçmiş, böyle bir şey mümkün mü" dedi. Erkan Özarman'ın geçtiğimiz yıllarda "Azra Akın ekranda uğursuz biri, yer aldığı projeler iş yapmıyor" yorumu sorulan Halil Sezai ise küplere bindi. Şarkıcı "Ben söyleyen insanı tanımıyorum, kişisel olarak bilmiyorum neden öyle bir şey söylemiş bilemem. Kendisi kahin mi nereden biliyormuş" dedi. Halil Sezai bu soru üzerine "Beni çok gerdiniz" diyerek filmi izlemeden sinema salonundan ayrıldı.
9 Filmde polis olarak rol alan İlker Aksum da geceye sevgilisi Şeyma Şener ile katıldı.
10 Gösterim öncesi sinema salonuna girerek filmi bekleyen Aksum bilekliği kopan sevgilisinin imdadına yetişti.
11 Şeyma Şener kopan bilekliğini sevgilisine vererek tamir etmesini istedi.
12 Uzun uğraşlar sonucunda kopan bilekliği yapamayan Aksum...
13 "Neyse sonra yaptırırım, cebimde dursun" diyerek ceketinin içine attı.
14
15
16
17
18
19
20
21
22