Reklamsız Sözcü

Senarist savaşları

'Kara Para Aşk'ın senaristlerinden aynı çatı altında çalıştıkları Kerem Deren'e gönderme.

android-time 16:03
Senarist savaşları
'Kara Para Aşk'ın senaristlerinden aynı çatı altında çalıştıkları Kerem Deren'e gönderme.

Kurt Seyit ve Şura, Medcezir, Aşk-ı Memnu,Ezel, 20 dakika, Karadayı ve Kuzey Güney gibi ekranların iddialı yapımlarına imza atan Ay Yapım’ın yeni projesi ‘Kara Para Aşk’ seyirci ile buluşmaya hazırlanıyor. Bir süredir ekranlardan uzak kalan Tuba Büyüküstün ile Engin Akyürek’in başrolünde olduğu ATV’nin yeni dizisi ‘Kara Para Aşk’ın çekimleri tüm hızıyla devam ediyor. Birbirlerine yabancı olsalar da sevdikleri insanları kaybederek aynı kaderi paylaşmak zorunda kalan ‘Elif’ ile ‘Ömer’in hikayesini anlatan diziden ilk kareler ortaya çıktı. Sezonun iddialı yapımlarından olan ‘Kara Para Aşk”ın merak unsurlarından biri Lale Devri, Yer Gök Aşk ve Karadayı dizilerinin senaryolarına imza atan Eylem Canpolat ve Sema Ergenekon ikilisinin yeni projelerinin de başarılı olup olmayacağı.

REYTİNG GARANTİLİ OYUNCU YOK

Çünkü dizinin iddialı senaristleri daha önce verdikleri bir röportajda “Türkiye’de reyting garantisi olan oyuncu yok. Kötü bir hikayenin içine koyun hiçbiri para etmez. Bakın bu sene batan dizilere; Tuba Büyüküstün mesela… Şimdiye dek tüm dizileri tutuyordu ama 20 Dakika beklentinin altında kaldı. Çünkü önemli olan hikayedir” ifadeleriyle dizinin başarısını senaryoya endeksli olduğunu söylediler.

Bu cümlelerle dizinin başarılı olup olmamasının sorumluluklarını üzerine alan ikilinin başarısız dizilere örnek gösterdikleri 20 Dakika’nın senaristinin, Ay Yapım’ın fenomen dizisi Ezel’in senaristi ve yine Ay Yapım’ın 14 Şubat’ta vizyona sokmaya hazırlandığı “Bir küçük Eylül meselesi” filminin senarist yönetmeni Kerem Deren olması son derece dikkat çekici.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more