Reklamsız Sözcü

Türbanlı bacı goygoyu

Kabataş'ta şiddete uğradığını iddia eden kadına sahip çıkan Başbakan'a, Levent Üzümcü'den kürtaj sorusu.

android-time 14:29
Türbanlı bacı goygoyu
Kabataş'ta şiddete uğradığını iddia eden kadına sahip çıkan Başbakan'a, Levent Üzümcü'den kürtaj sorusu.

İstanbul Bahçelievler 80. Yıl Çocuk Yuvası’nda koruma altında bulunan 15 yaşındaki K.D., iddialara göre cinsel istismara maruz kaldı. Gündeme bomba gibi düşen iddia sosyal medyada büyük infiale yol açtı. Ancak bu infialin altında yatan en büyük neden, devlet koruması altında olan ve uğradığı cinsel saldırı sonucunda hamile kalan 15 yaşındaki kıza kürtaj izni verilmemesi. Vatan gazetesinden Bülent Aydoğdu'nun haberine göre, K.D.’nin faili bilinmeyen cinsel istismar sonucu hamile kalması üzerine olay Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Savcılığı’na ulaştı.

KÜRTAJ İZNİ VERİLMEDİ

23 Aralık 2013’te genç kızın kaldığı çocuk yuvasının avukatının yaptığı başvuruda, K.D. adlı çocuğun sağlığına zarar verilmemesi koşuluyla gebeliğin sonlandırılması, ceninden alınacak kan örneğinin Adli Tıp Kurumu’na gönderilerek DNA tespitinin yapılmasına karar verilmesi istendi. Savcılığa yapılan başvuruda 9 haftalık hamile olduğu tespit edilen kızın yaşının küçük olması, çocuğa bakabilecek durumda olmaması ve mağduru olduğu bir suç dolayısıyla hamile kalması nedeniyle kürtaj izni talep edildi.

Başvurunun ardından savcılık dosyayı Gaziosmanpaşa 1. Sulh Ceza Mahkemesi’ne göndererek karar vermesini istedi. Dosyayı inceleyen hâkim Sevil Zincir, yasada mahkeme kararı ile hamileliğini sonlandırılmasına ilişkin herhangi bir düzenlemenin bulunmadığını belirterek talebin reddine karar verdi. İşte bu acı tablo karşısında sessiz kalmayan sanatçı Levent Üzümcü tepkisini, twitter hesabından Başbakan’ın Kabataş’ta saldırıya uğradığını iddia ettiği türbanlı bacısı üzerinden değerlendirmiş ve şunları yazmış: “Bu çocuk da senin bacın değil mi? Hem de devlet koruması altındayken yaşamış bunları? Varsa yoksa türbanlı yalancı bacı goygoyu.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more