Reklamsız Sözcü

Meryem’den sonra yapımcısı da tükendi

Muhteşem Yüzyıl dizisini bırakarak Almanya'ya giden Meryem Uzerli'nin yapımcısı Timur Savcı'dan şaşırtan karar.

09:52 -
Meryem’den sonra yapımcısı da tükendi

Hürriyet-Kelebek yazarı Cengiz Semercioğlu'na verdiği özel röportajda “En az iki yıl sektörden uzak duracağım, aileme daha çok zaman ayıracağım” diyen TiMS yapımın patronu Timur Savcı'nın bu kararı sonrasında kafalarda pek çok soru işareti belirdi. Timur Savcı, Cengiz Semercioğlu'na yaptığı özel açıklamalarda önümüzdeki iki yıl boyunca İngilizcesini geliştirmek için yurt dışına çıkacağını ve ailesiyle daha fazla zaman geçireceğini belirtti. Sonrasında ise; “Ağustos ayından sonra tüm ticari faaliyetlerime ara veriyorum” dedi. Peki bu durumda şu anda devam eden Çalıkuşu, Muhteşem Yüzyıl ve önümüzdeki sezonun bomba işi Meryem Uzerli’li Kösem Sultan ne olacak?
MUHTEŞEM BİTİYOR ÇALIKUŞU BELLİ DEĞİL

121 haftadır ekranlarda olan ve rating rekorları kıran Muhteşem Yüzyıl'la ilgili olarak ünlü yapımcı Cengiz Semercioğlu'na “Muhteşem Yüzyıl zaten Haziran başında bitiyor. 15-16 bölüm kaldı. Oturmuş bir ekibi var. Yayın aksamayacak ve final yapılacak” dedi. Son 5 bölümdür ciddi çıkışta olan Kanal D'deki Çalıkuşu'nun da yapımcılığını üstlenen Timur Savcı, konuyla ilgili olarak “Kanal D yönetimini aradım. Sektörden çekilme kararımı söyledim. Dizinin devam edip etmeyeceğine onlar karar verecek. İsterseniz siz çekin ve devam edin.” Timur Savcı, bu şok kararıyla bölüm başı 600-700 bin lirayı bulan Çalıkuşu'nu da böylece Kanal D'ye devretmiş oldu.

MERYEM’LE BAŞKA BAHARA

TV sektörünün lokomotif yapım şirketlerinden TiMS'in sahibi Timur Savcı'nın şok bir kararla “Yapımcılığa en az 3 yıl ara vermesi”, en çok önümüzdeki sezon için planlanan Kösem Sultan dizisini ve Meryem Uzerli ismini etkileyecek. Kösem Sultan'ın çekimleri halen ekranda devam eden Muhteşem Yüzyıl'ın setinde yapılacaktı. Ancak 7 milyon liraya mal olan bu set yıkılacak ve Kösem Sultan dizisi çekilmeyecek.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more