Reklamsız Sözcü

Recep İvedik’i en çok kadınlar seviyor

Recep İvedik 4’ün vizyona girdiği şu günlerde herkesin gözü Şahan Gökbakar’da Film tartışmaları sürerken Gökbakar, yeni Recep İvedik filmleri için kolları sıvadı.

android-time 03:39
Recep İvedik’i en çok kadınlar seviyor
Recep İvedik 4’ün vizyona girdiği şu günlerde herkesin gözü Şahan Gökbakar’da Film tartışmaları sürerken Gökbakar, yeni Recep İvedik filmleri için kolları sıvadı.

Recep İvedik-4 bu hafta vizyonda ve tabii gözler de Şahan Gökbakar'da… Ne yalan söyleyeyim ben bu filme hiç öyle önyargılı olamadım. Ne de olsa Ankaralıyım, yani Recep'in kullandığı birçok kelimeye aşinayım. “Bebe” kelimesi de bunlardan biri, Ankaralılar sıkça kullanırlar. Bu duygularla Çamaşırhane'de buluştuk. Çamaşırhane, Şahan ve Togan Gökbakar'ın yapım firmasının ismi… Yaşını ikiye katlayan başarılara imza atmış, 34 yaşında genç bir adam Şahan Gökbakar. Hal böyle olunca konuşacak çok şey oluyor, yaşadıkları kadar yaptıklarını ve yapacaklarını da merak ediyor insan. Özel hayat dedim, “Artık akıllandım, anlatmam” dedi. Ama sonra dayanamadı “hayatındaki en önemli kadını” açıkladı. Gişe tahmini yaptıramadım, “O benim takıntım, hiçbir filmden önce gişe tahmini yapamam” dedi, çıktı işin içinden… Daha başka ne mi konuştuk? Hepsini yazdım, buyurun efendim…

Recep İvedik 4'te ne bekliyor bizi?
Mahallesinde bir arsa var. Çocukluğunun geçtiği, şimdi de mahallenin çocuklarına futbol öğrettiği bir arsa var ve o arsayı bir müteşebbis alıyor. Recep de bu arsayı o adamdan satın alıyor almasına ama parası yok ve parayı bulmak için de survivor tarzı yarışmaya katılıyor, ondan sonra da macera başlıyor.
Ilıcalı ile dostuz

Çekimler devam ederken Acun Ilıcalı ile Survivor yüzünden gerginlik yaşadığınız…
Birkaç yerde aklı evveller bu konuyla ilgili birkaç yorum yaptı ama beklenenin, ya da söylenenin aksine bizim aramızda hiç de öyle gerginlik filan olmadı. Hatta daha çekimler başlamadan ben Acun'a, “Görüşmek istiyorum” dedim. Buluştuk, kafamdakileri anlattım, onun da hoşuna gitti ve gerekirse yardım bile edebileceğini söyledi. Acun'la benim çok iyi bir dostluğum var, bazıları nifak sokmaya çalıştı ama o bize işlemez.

Recep İvedik nereli?
Recep İvedik 2'de Kars'lıyım dedi. Karslı kaldı. Ama biraz Ankara alt yapısı var tabi… “La bebe” durumları falan oradan geliyor.

Kadınların hayatında bir Recep İvedik düşünemiyorum… Ya sen?
İnanmayacaksın ama Recep İvedik'in erkekden çok kadın hayranı var.

Nasıl yani komik olsun, çirkin olsun durumumu?
Bilmiyorum ama kadınlar ve çocuklar Recep'e daha düşkün, kadınlar bu adamı çok seviyor. Rakamları görünce şaşırdım.

Zenginler daha çok seviyor

Çok anlam veremedim, halk adamı olduğu içindir belki?
Aslına bakarsan Recep'i zengin diye tabir ettiğimiz kitle daha çok seviyor. Türkiye'de en pahalı sinema salonlarında daha fazla izleniyor. Toplumun her kesimi izliyor ama yüksek tabaka daha çok izliyor.

Recep İvedik küfürbaz bir adam mı?
Recep argo konuşuyor ama küfür etmiyor. İnsanlar “aman çok küfürlü bir film” algısı yaratmaya çalışıyor ama yok öyle bir şey… Recep İvedik'ten çok daha fazla küfürlü filmler var. Ama yine de bu defa daha da fazla dikkat ettik.

Zaten ben de kibar bir Recep İvedik düşünemiyorum…
Zaten “Ne yapıyorsunuz, nasılsınız?” diyen bir adam Recep İvedik de olamaz.

Maddi veya manevi, özel hayatımı paylaşmıyorum

Her ne kadar sorumsuz bir insan olarak görünsem de diğer insanlara göre çok daha sorumlu büyüdüm. Çünkü benim bir şeyleri başarma hırsım gelişti. Hayatım boyunca, benimle ilgili anneme kötü bir söz gelmesin, ben daha başarılı olayım, annem üzülmesin diye uğraştım. Annem benim hayatımdaki en önemli kadın.

Hiç görmedik sanırım…
Evet çünkü Annem de, ben de kameralardan hoşlanmıyoruz. İşim dışında kameraları sevmiyorum.
Komikliğim dikkat çekti

Senin Ankara'da öğrencilik yıllarında sakin bir çocuk olduğunu biliyorum…
Şaşırdın değil mi, bu çocuk nasıl böyle oldu diye… Aslında dönem dönem değiştim ben… Ortaokulda çok içine kapanıktım, lisede komikliğim insanların dikkatini çekti. Üniversitedeyken tiyatronun o ağdalı oyunları içimi epey kararttı ve o zaman da şovmen olmaya karar verdim. Ben zaten o günlerde diyordum “2005'te şovmenim 2007'de ünlüyüm” diye… Düşündüğümden daha erken oldum.

Aşk hayatını da gizili kapaklı yaşamaya başladın, neden?
İstanbul'a ilk geldiğim zamanlarda bu kadar yorulmamıştım, daha da gençtim, sıkılmamıştım. Maddi manevi özel hayatımı hiç paylaşmıyorum artık.

Şöhret olmaktan sıkıldın mı?
Hani anne olmayan anlayamaz ya, bu da aynı onun gibi, şöhret olmayan anlayamaz. Aynı anda onlarca duyguyu bir arada yaşıyorsun. Bir yandan çok güzel, bir yandan hiç istemiyorum dediğin bir an.

Evlenmeyi düşünüyor musun?
Bir zaman mutlaka babalık hissi yaşamak istiyorum, sanırım bunun için olabilir. Bildiğim tek şey birkaç tane çocuğum olmasını istiyorum.

Ben açlığa dayanamam

Peki Recep İvedik bu defa bir adada, sen katılır mısın Survivor'a?
Katılamam, açlığa dayanamam ben. Beni 5 gün aç bırak bak neler oluyor, adayı yerim.

Televizyon programıyla ünlendin, bir programla dönmeyi düşünür müsün?
Düşünmüyorum. Bazen çok sıcak bakmamı sağlayacak teklifler geliyor ama istemiyorum. Ben sinemada daha mutluyum.

Öyle diyorsun ama sanat filmi yapmadığın, ticari film yaptığın için eleştiriliyorsun?
Toplumsal içerikli filmlerin dışındaki diğer sanat filmleri de hayrına çekilmiyor ki… Ticari olmayan bir film yapan adam hayrına çeşme yaptıran bir adama benzer.

Kendi kendime yükseldim…

Ko­med­yen­ler ger­çek­ten bir­bi­ri­niz­le küs mü­sü­nüz?
Be­nim kim­sey­le re­ka­be­tim, küs­kün­lü­ğüm yok, ar­ka­daş­la­rı­mın da yok. Ko­med­yen­le­rin böy­le bir dün­ya­sı yok.

An­ka­ra'da doğ­dun, bü­yü­dün ve İs­tan­bu­l'­a gel­din. Kim tut­tu se­nin elin­den?
Be­nim an­nem çok ev­ham­lı­dır. İs­tan­bu­l'­da hiç kim­se­yi de ta­nı­mı­yo­ruz, “Bu ço­cuk na­sıl İs­tan­bul­lar­da tu­tu­na­cak?” di­ye dü­şü­nür­ken Ta­mer Ka­ra­dağ­lı ve Al­tan Er­kek­li'ye ar­ka­daş­la­rı ara­cı­lı­ğıy­la ulaş­tı. Ben de Ta­mer Ka­ra­dağ­lı'yı di­zi se­tin­de Al­tan Er­kek­li'yi de BKM'­de zi­ya­ret et­tim. Ama ta­bi­i iki­si­nin de te­la­şe­si var­dı, iler­le­me­di mu­hab­be­ti­miz. Ben de bir se­ne gö­rüş­me­le­re git­tim, ora­sı bu­ra­sı der­ken has­bel­ka­der TV8 ol­du da prog­ram yap­tım. Kim­se ba­na yar­dım et­me­di, ta­ma­men ken­di ken­di­me yük­sel­dim.

Za­yıf­la­ma­yı dü­şü­nü­yor mu­sun?
Evet, dü­şü­ne­bi­li­rim. Ça­lış­ma sa­at­le­ri bel­li ol­ma­yın­ca bü­tün dü­zen bo­zu­lu­yor. Bir de ben ge­ce ye­mek ye­me­yi se­vi­yo­rum, kes­mem la­zım ama na­sıl ola­cak bil­mi­yo­rum? Ama ya­vaş ya­vaş baş­la­dım, ki­lo ve­re­ce­ğim.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 12:4123.02.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more