Reklamsız Sözcü

Sekiz çocuğum var ama anneleriyle evlenmedim

Roberto Carlos “Çocuklarımdan dördüyle çok yakınım. Vakit bulduğum sürece birlikteyiz. Diğerleri çok uzakta, bu nedenle çok sık görüşemiyoruz” dedi.

02:53 -
Sekiz çocuğum var ama anneleriyle evlenmedim

Lafa nerden nasıl başlayacağımı bilmiyorum. İyisi mi herkesin merak ettiği yerden girişi yapayım, evet bu adam gerçekten çok karizmatik. Hani bir tartışma vardır, “David Beckham mı yakışıklı, Roberto Carlos mu?” diye, ikisini de yakından görmüş ve tanımış biri olarak açıkça söylüyorum ki, Carlos bir puan farkla önde…
Ben işimi yaptım

Gülmeyin çok samimiyim… Bir kere bu adamın, siyah eşofmanları, geniş omuzları ve duruşu ile inanılmaz bir ışığı var, ne ışığı bilmem ama var işte… Röportajı Portekizce yaptık ne de olsa ana dili, ben sordum yardımcısı Melih çevirdi, kısa cümleler olmak kaydıyla İngilizce de konuşuyor ve anlıyor araya onu da sıkıştırdım tabii… Bu arada çocukluğundan beri tırnak yiyor, tırnakları yok desem yeridir. Komik bir adam, iki lafın arasına muhakkak bir espri sıkıştırıyor. Sadece Sivas'taki yaşamını değil, geride bıraktığı 40 yılını şöyle bir gözden geçiriyoruz ve neler konuşuyoruz neler…

Brezilya'nın sıcağından, lüks bir yaşamın içinden çıkıp Sivas'a geldin hiç mi zorlanmadın?
Bunu işimin bir parçası olarak görüyorum. İşim neredeyse ben de orada yaşamak zorunda olduğumu düşünüyorum ve yaşıyorum. Benim doğduğum ve bir süre yaşadığım şehir Sivas'tan çok daha küçük bir şehirdi. Hatta benim şehrim çok daha az imkanlara sahipti.

Peki ya arkadaşların teknik direktörlük yapacağını duyunca ne dediler?
Benim adıma çok sevindiler. Başarılar dilediler ve bana çok destek verdiler.

Ailene nasıl zaman ayırıyorsun. 8  çocuğun var diye biliyorum…
Evet, 8 çocuğum var. Ben çocuklarımın anneleriyle hiç evlenmedim. Çocuklarımdan dördüyle çok yakınım, vakit bulduğumuz sürece sürekli beraberiz. Diğerleri çok uzakta, bu nedenle çok sık görüşemiyoruz. Ama hepsiyle de iletişim halindeyim, nasıl olduklarını ve ihtiyaçlarını sürekli soruyorum.

Eşim, benimle her anımı paylaşan bir kadın

Evde nasıl vakit geçiriyorsun?
Eşim ve çocuklarım yanımda değil, yalnız yaşıyorum. Günün büyük bölümünü işimin başında geçiriyorum. Akşamları da doğru evime gidiyorum, belki dışarıda yemek yiyorum. Ama İstanbul'da da aşağı yukarı aynı şeyleri yapıyordum. Tek farkı İstanbul'da biraz daha çeşitlilik var.

İstanbul kalabalık da bir şehir, mesela kadınlar var…
Kadınlar her yerde var. Ayrıca kim demiş en güzel kadınlar İstanbul'da diye… Sivas, Türkiye'de en güzel kadınların olduğu şehirlerden biri…

Seni isteyen kadını buldun mu?
Birçok kız arkadaşım oldu, ama şu anda evli bir erkeğim. Zeki, benimle her anımı paylaşabilen bir kadın. Önemli olan sizi bütünleştiren, tamamlayan insanı bulmaktır. Benim size eşimle ilgili iyi şeyler söylemem gerekir, kötü şeyler söylemem gerekirse bunu sadece ona söylerim.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 09:34 17.02.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more