Reklamsız Sözcü

Sevim Emre’den felsefe kitabı

Efsane sanatçı Orhan Gencebay'ın hayat arkadaşı Sevim Emre gençlere örf adet ve gelenekleri anlatacak.

android-time 10:59
Sevim Emre’den felsefe kitabı
Efsane sanatçı Orhan Gencebay'ın hayat arkadaşı Sevim Emre gençlere örf adet ve gelenekleri anlatacak.

Yakında Demet Akalın’ı ziyarete gideceğini söyleyen Emre, “Altınını aldım. Biraz başı sakinleşsin gideceğiz.” dedi. MESAM Başkanı Arif Sağ’ın eleştireleriyle ilgili olarak Orhan Gencebay’ın da söylediği “Kötü söz sahibine aittir.” diyen Emre, “Orhan Bey birşeyi bilmeden konuşmaz. Sabrı onun en güzel örneğidir.” dedi.

DEVLETİMİZ SAHİP ÇIKMALI

Serpil Örümcer”in Orhan Gencebay’ın yardımı bana ulaşmadı sözleriyle ilgili olarak “Hatırladığım kadarıyla Serpil hanımın hazırladığı saati vardı onu almıştık ama çok zaman oldu. Onu da birileri getirmişti, Serpil hanım kendisi getirmedi. Serpil Örümcer gibi sanatçılara tabi ki dostları yardım etmeliler ama ben devletimizin sahip çıkması daha doğru diye düşünüyorum. Sanatçılar zorda kalabiliyorlar.

MESAM’da ki tartışmalar, telif hakları konusu da müzikle ilgili bir takım çalışmaların düzeltilmesiyle ilgili, Orhan Bey niye kendini parçalıyor? Orhan Beyin bir beklentisi yok ki, şükürler olsun bizim bir sıkıntımızda yok ama bu işe emek veren, besteleri olan bazı sanatçılar o işten ekmek yiyorlar. O parça çalınacak, oradan gelecek para ile de hayatını sürdürecek.” dedi. Niye anlaşamıyorlar sorusuna Emre, “Bu yönetimi üyeler kabul etmedi gördüğüm kadarıyla. Yönetim iptal oldu, yeni yönetim olacak, buna isyan ediyorlar, hakların dağıtılmasıyla ilgili bir takım sorunlar var.” dedi.

6 AY ÖNCE ALMIŞ

Gencebay’ın oğluna lüks araba hediye ettiğinin hatırlatılması üzerine “Yok öyle bir şey” diyen Emre, “6 aydır arabayı kullanıyor, yeni alınmadı.” dedi.

YENİ NESLE ÖRFLERİ ANLATACAK

Sevim Emre, ‘müzik albümü çıkaracakmışsınız doğru mu?’ diye sorulması üzerine, “Çalışıyoruz” dedi. Felsefeyle ilgili kitap hazırladığını da söyleyen Emre “Ben hayatın içinden insanlarla birikimlerimi paylaşıyorum. Çünkü yeni nesil çok farklı yetişiyor. Onlara bazı şeyleri, örf, adet ve gelenekleri anlatmak gerekiyor.” dedi.

 

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more