Reklamsız Sözcü

Sezen’den Ali İsmail yalanlaması

Şarkıcı Sezen Aksu 14 Şubat'ta verdiği konserde söylediği şarkının Ali İsmail için yazıldığı iddiasını yalanladı.

android-time 11:28
Sezen’den Ali İsmail yalanlaması
Şarkıcı Sezen Aksu 14 Şubat'ta verdiği konserde söylediği şarkının Ali İsmail için yazıldığı iddiasını yalanladı.

14 Şubat’ta Bostancı Gösteri Merkezi’nde konser veren Sezen Aksu’nun söylediği ‘Yeniler ve Yeni Kalanlar’ şarkısında geçen “Sokaktaki Ali’ye, Tablodaki Dali’ye” sözündeki Ali’nin Gezi olayları sırasında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz olduğu düşünülmüştü. Çıkan haberlerin ardından Aksu bir açıklama yaptı ve “Şarkı’nın sözleri içinde yer alan ‘Ali’ ismi, yaygın kullanımı nedeniyle kamuoyunu temsil etmek amacıyla kullanılmıştır ve tamamen tesadüfidir.” dedi.

İşte o açıklama:

Sezen Aksu'nun Haziran (2013) ayında yaşanan ve bir sivil gençlik hareketi olarak ortaya çıkan Gezi Olayları'ndan ilham alarak hazırladığı “Yeni ve Yeni Kalanlar” şarkısına ilişkin, bazı yazılı basın organlarında ve sosyal medyada yer alan ve yanlış bilgiye dayanan haber ve yorumlara ilişkin düzeltmemizi kamuoyu ile paylaşmayı görev biliriz.

Şarkı’nın sözleri içinde yer alan ‘Ali’ ismi, yaygın kullanımı nedeniyle kamuoyunu temsil etmek amacıyla kullanılmıştır ve tamamen tesadüfidir.

Sezen Aksu'nun Gezi Olayları'nın başlarında kaleme aldığı bu sözler, herkesin yeni tanıştığı ve yepyeni bir özgürlük söylemine sahip gençlerin yeni fikirlerine bir yüceltmedir. Öte yandan, Gezi olaylarında hayatını kaybeden gençlerimizin acısı çok taze ve hassas bir konudur ve bu şarkının konusu değildir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more