Sözcü Plus Giriş

Yeni şarkısı ”Aşk Sanmışız” ın  klibiyle de Youtube’de kısa süre içerisinde 1 milyon kez tıklanarak rekora koşan Tuğba Yurt, 90'lı yılların müziğinin daha kalbe ve ruha dokunduğunu açıkladı. Sahnede 90'lı yıllarını şarkılarına daha fazla yer verdiğini belirten Yurt, şöyle konuştu:

“90'lı yılların müziği benim için çok farklı bir yerde çünkü o zamanki yapılan şarkıların daha duyguya yönelik olduğunu düşünüyorum ve bu yüzden de hala daha günümüzde repertuvarımızda bulunduruyorum. O eski şarkıların daha kalıcı olduğunu düşünüyorum. Konserlerimde 90'lı yılların şarkılarını söylemekten daha fazla keyif alıyorum. Günümüzdeki şarkılardan da uzun yıllar hafızalarda kalacak tabii ki şarkılar var. Günümüz şarkıların maalesef daha çabuk tüketildiğini düşünüyorum. Daha çabuk tüketip, daha çabuk sıkılabiliyoruz. 2-3 ay geçtikten sonra yeni şarkı yok mu diyoruz. Günümüz şarkılar sanırım kalıcılığını kaybediyor.”

HEM SAĞLIK HEM SES

Hande Yener “Afedersin ama bu arkadaşımın sesi var, görüntüsü var, şarkısı var, yani kıskananı çok olur çok” diyerek destek verdiği Yurt, magazin muhabirlerine güçlü sesinin sırrını açıkladı.  Yurt, “Sesim için de bol bol sıvı tüketmeye çalışıyorum. Zencefil ve bal hem sağlığım hem de sesim için çok önemli. Mümkün oldukça sahne sonrasında da kullanıyorum” dedi.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more