Vakko’dan teknoloji sanata destek

Contemporary İstanbul'da onlar da vardı.

Vakko’dan teknoloji sanata destek

Vakko, Contemporary İstanbul kapsamında moda, sanat ve mimarinin buluştuğu Vakko Zorlu'nun birinci yılında, sanatseverleri farklı bir akşamda biraraya getirdi. Davete gelen Vakko markasının yöneticisi Cem Hakko gelen misafirleri kendisi ilgilenirken sevgilisi Ronit Gülcan ile Cem Hakko'yu yalnız bırakmadı.

Ryoichi Kurokawa ve Loop.pH'in doğanın tanımı ve geleceği ile ilgili sorulara cevap bulmaya çalışan iki önemli yeni medya eserini bir araya getiren sergi, ziyaretçilerini teknolojinin doğamıza dönüşeceği çok uzak olmayan bir gelecek üzerinde düşünmeye davet etti.

 

 

Contemporary Istanbul'un yeni medya projesi Plugin'i yöneten Grid İstanbul ekibinin küratörlüğünü üstlendiği “Dijital Doğa” sergisi 13-16 Kasım tarihlerinde ziyaretçilere bir gelecek vizyonu ve bir dijital doğa tahayyülü yaratmayı hedefliyor.

 

“Sonumbra”, düşük elektrik kullanan fiber teknolojilerin insan toplulukları için ışık ve gölge sağlamakta nasıl kullanılabileceği hakkında bir çalışmanın ürünü. Proje aslında gündüz gölge, gece ise gün boyunca topladığı güneş enerjisini kullanarak ışık sağlayabilecek dev bir ağaç modelinden yola çıkar. Bir nevi teknolojinin doğa halini alacağı bir geleceğin ilk habercilerinden.

 

 

Herkül CemHerkül Cem

 

 

9. Contemporary İstanbul 9. Contemporary İstanbul

 

 

 

 

 

Loading...