Yenge ve Mehmet Ali aynı projede

'Polis Akademisi Alaturka'nın oyuncuları basın mensuplarını sette ağırladı.

Yenge ve Mehmet Ali aynı projede

Yolanthe Cabau ve Mehmet Ali Erbil’in başrollerinde bir araya gelip sürpriz yaptığı “Polis Akademisi Alaturka”filminin set basın toplantısı; Cabau ve Erbil’in yanı sıra Peker Açıkalın, Sümer Tilmaç, Elvin Levinler, Perihan Erener, İlker Kurt, Can Yücel Metin, Hamza Yazıcı, Ali Rıza Tanyeli, Fulden Akyürek ve yönetmen Ali Yorgancıoğlu’nun katılımıyla gerçekleşti! Neşeli halleriyle dikkat çeken Mehmet Ali Erbil gelenleri kahkahaya boğarken, diğer oyuncular da basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Polislik mesleğine uygun olmayan bir grup gencin, akademiye kabulleriyle başlayan eğlenceli, bol gülmeli ve macera dolu serüvenlerini anlatan filmin basın toplantısı da bir o kadar eğlenceli geçti. Mehmet Ali Erbil’in basın mensuplarını bir hayli güldürdüğü set toplantısında oyuncular, rollerini ve sette yaşadıkları komik anları anlattı. Set kazası geçiren ve elini kıran Yolanthe Cabau, toplantıya eli sargılı olarak katıldı. Mehmet Ali Erbil, film için oldukça heyecanlı olduğu gözlenen Cabau’nun, çok disiplinli olduğunu, ana dili Türkçe olmamasına ve yeni öğreniyor olmasına rağmen senaryoyu bütün oyunculardan daha iyi ezberlediğini belirtti.

Aydın Film’in yapımcılığını, Ali Yorgancıoğlu’nun yönetmenliğini üstlendiği, senaryosunu Kemal Kenan Ergen’in kaleme aldığı “Polis Akademisi Alaturka”eğlenceli, sürprizlerle dolu sahneleri ve yüksek temposuyla 30 Ocak’ta sinemaseverler tarafından izlenebilir.

Mehmet Ali Erbil: Okulun müdür yardımcısıyım. Diğer arkadaşlarımızda öğrenciler ve öğretmenler. Bu da benim hasmım (yanındaki oyuncu). Yıllar önce onu hapse attığım için intikam için peşimde. Çok ağlayacaksınız. Pardon komedi miydi? Çok güleceksiniz. Yolanthe var yabancı oyuncumuz. Diğer oyuncumuz Hindistan’dan geldi (gülüşmeler) Çok uluslararası film çekiyoruz.

Sümer Tilmaç: Çok güzel benim için en güzel tarafı da yeniden Mehmet Ali’yle beraber olmak. Baya ciddi bir ara verdik.

Filmde alt yazı var mı?

Var var alt yazı ve üst yazı var. Mehmet Ali’nin olduğu her filmde yazı var biliyorsunuz. Yazısız yok.

Peker Bey’i de ne zamandır görmüyoruz.

Erbil: İkimiz de öyle. Kaç yıldır sinema yapmıyoruz. En son Titanic’te beraber oynadık.

Açıkalın: Maskeli Beşler Titanic. Ben arada bir film yapmıştım.

Uyum olayı nasıl?

Erbil: Yolanthe yengemiz gerçekten çok profesyonel.

Açıkalın: İkimiz arasındaki uyumu sordu.

Erbil: Bizim her zaman çok uyumluyuz.

Açıkalın: Bize uyum sağlamaya çalışan bir ekip var.

Erbil: Bizim kaç tane filmimiz var.

Sümer Tilmaç: Ben seninle başladım sinemaya neredeyse. Pardon babanlaydı.

Erbil: Dedemin arkadaşı. İşin enteresan tarafı rahmetli dedem polisti. Dedemden sonra böyle bir polis rolü üstleniyorum.

Tilmaç: Ruhu şad olsun.

Yolanthe Hanım rolünü Türkçe oynuyor.

Erbil: Bütün rolünü bizden daha iyi ezber. Samimi söylüyorum Türkçe olarak daha ezber geldi.

Türkçe’yi ne kadar iyi biliyor? Heyecan var mı?

Yolanthe: İlk defa Türkiye’de bir film çekiyorum, heyecanlıyım. Bazı şeyleri doğru söyleyip söylediğime emin olamıyorum. Herkes gülünce doğru söylemediğimi anlıyorum.

Erbil: Amerika’dan gelen bir öğretmeni canlandırıyor.

*Bugüne kadar oynadığım karakterlerden birazcık ters daha farklı. Yönetmenimizin tüm ekibin, enerjisi çok yüksek. Herkesin beğeneceğini düşünüyoruz.

*Bende dinç/bediye karakterini canlandırıyorum. Hayatta tek amacı var, evlenebilmek. Bunun için tek çare polis akademisine gelmek oluyor. Burada koca arayışları devam ediyor.

*Ben bir çingeneyi canlandırıyorum aslında yan kesiciyim. Polis olmaya karar veriyor. En az kendisi kadar enteresan sınıf arkadaşlarıyla polis olmaya çalışıyor.

*Ben beden öğretmeniyim. Tek bildiğim şey iyi basketbol oynadığı.

*Ben Emir Yüzellibeşoğlu diye bir karakter canlandırıyorum. Tüm ailesi polis. Akademiye girip, Mehmet Ali Erbil’in sağ kolu olup onunla birlikte bu arkadaşlarımıza eziyete eden bir adam.

*Peker Açıkalın’ın oğlunu oynuyorum. Katilin negatif bir durumu olurken pozitif bir çocuğu oynuyorum. Mehmet Ali Bey’i kaçırmaya çalışıyoruz.

*Okul öğrencilerinden Kete’nin çirkin karısını oynuyorum köyden peşinden gelen.

Çekimler ne zaman sürecek? Ne zaman bizimle buluşacak?

15-­20 Kasım arası bitecek. 30 Ocak’ta vizyon.

Yolanthe Hanım daha öncede teklif almıştı oynamamıştı. Neden bu?

İlk geldiğimde yeterli konuşamıyordum. Geliştirince şimdi kabul ettim. Hem bu komedi olduğu için daha rahat bir ortam oldu. Ağır bir oyunculuk olmaz. Hem oyuncu kadrosu iyi olduğu için kabul ettim. Wesley (Sneijder) de beğendi senaryoyu. Onun da etkisi oldu.

Onayını alarak mı?

İkimiz de genciz kendi kararlarımızı veriyoruz. Birbirimizin hayatını yakından takip ediyoruz. O nasıl eve gelip “ben Fenerbahçe’ye karşı oynayabilir miyim?” diye sormuyorsa ben de “oynayabilir miyim?” diye izin almıyorum. Okudu beğendi bunun da etkisi oldu. Eğer deseydi ki “ben Mehmet Ali’yi hiç sevmiyorum” o zaman kocam bir numara olurdu ve kabul etmezdim. Mehmet Ali’yi de çok sevdiği için bunun olabileceğine karar verdik.

Sağlık durumu nasıl?

İlk başta bir şanssızlık oldu. Kırık olduğu tespit edildi. Alçıya alınması gerekiyordu ama karakterimde öyle bir durum olmadığı için alçıyı bir süre erteledim.Yarın alçısı yapılacak.

Sümer Tilmaç: Türkiye’de Türk erkeklerini nasıl buluyor?

Yolanthe: Türkiye’yi çok sevdim keşke hep kalabilsem. Tanrı bilir ne zaman döneceğiz. Erkekler de çok yakışıklı ve biraz maçolar. Bu da çok hoşuma gidiyor.

Wesley Sneijder sizi çok seviyormuş Mehmet Ali Bey. Tanıştınız mı?

Evet tanıştık. Beraber fotoğrafımız bile var. Ondan sonra birbirimize ısındık

 

Loading...