Reklamsız Sözcü

Elif Çakır da gönderildi

Ethem Sancak, Star ve Akşam gruplarının başındaki isimleri kovmasının ardından şimdi de yazar Elif Çakır'ı işten attı.

22:12 -
Elif Çakır da gönderildi

Star Gazetesi’nin yazarlarından Elif Çakır, gazete patronu Ethem Sancak’ın Mustafa Karaalioğlu, Yusuf Ziya Cömert ve Mehmet Ocaktan’ı kovmasının ardından twitter’da ‘bir süre izne ayrıldığını’ yazdı. Bu paylaşımını daha sonra silen Elif Çakır kendisinin de işine son verildiğini açıkladı. Çakır, üslubun böyle olmaması gerektiğini belirten tweetler attı. Çakır’ görevden alınan gazeteciler için de ‘abim’ dedi.

GÖRÜNTÜSÜ OLMAYAN KABATAŞ İDDİASINI O GÜNDEME GETİRMİŞTİ

Elif Çakır, Star Gazetesi’ndeyken Kabataş röportajıyla dikkatlari bir anda üzerine çekmişti. Çakır, başörtülü bir kadının Gezi eylemcilerinin kendisine Kabataş’ta saldırdığı iddiasını sütununa taşımıştı. Daha sonra ortaya çıkan görüntülerde kadına kimsenin saldırmadığı anlaşılmıştı.

ERASLAN: KORKAR OLDUK

Star gazetesinin bir başka  yazarı Sibel Eraslan da sosyal medyadan müdürlerinin kovulmasına tepki gösterdi. Karaalioğlu için “Beni gazeteye davet eden kişidir” diyen Eraslan,  “Yusuf Ziya beyle çok eskilere dayalı bir hukukumuz var, yaşananlardan üzgünüm… Görev değişikliğinde Yiğit Bulut ve Cemil Ertem üzerinden süren polemiğin çok etkili olduğunu düşünmüyorum” yazdı.

Gazetede etkin bir pozisyonu olmamasına rağmen yaşananların kendisini derinden etkilediğini ifade eden Eraslan, Twitter hesabındaki açıklamasında “Medyada dostluk diye bir şey yok, genç arkadaşlarıma bunu bilerek yola çıkmalarını söylerim. Belki profesyonel hayatın tümü böyledir bilmiyorum” ifadelerine yer verdi.

Ciddi bir sorun olduğunu savunan Eraslan, “Dün selamlaşıp ahbaplık ettiklerimizle bugün selamlaşmaya bile korkar hale geldiysek… Ciddi bir sorun var demektir” mesajını paylaştı. Herkesin sustuğunu söyleyen Eraslan, “İnsanlar dolambaca sapmadan şöyle diyebilmeliler; evet üzgünüm ve güçsüzüm düzeltemiyorum bu hoyrat gidişatı. Bu en naif serzenişin bile nerede nasıl kullanılacağını bilmediğinizden susuyorsunuz. ‘Buyur, bildiğin gibi yap' deyip çekiliyorsunuz” diye yazdı.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 22:25 25.11.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more