Sözcü Plus Giriş

Enis Berberoğlu Sözcü’de

Basın sektörünün etkili isimlerinden Enis Berberoğlu medyaya Sözcü ailesine katılarak geri döndü.

18:05 -
Enis Berberoğlu Sözcü’de


Türkiye’nin en çok okunan köşe yazarı Yılmaz Özdil’i bünyesine transfer ederek hızlı bir çıkış yapan Sözcü, aileye yine usta bir kalemi daha transfer etti.

HAFTADA İKİ GÜN YAZACAK

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevini Ağustos ayında Sedat Ergin’e bırakan Enis Berberoğlu Sözcü Gazetesi ile anlaştı. Berberoğlu gazetede önümüzdeki haftadan itibaren yazmaya başlayacak. Deneyimli gazetecinin yazıları haftada iki kez yayınlanacak.

ENİS BERBEROĞLU KİMDİR?

1975 Avusturya Lisesi mezunu. Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü'nü bitirdi. Ekonometride yüksek lisans eğitimi aldı. Gazeteciliğe 1981 yılında Dünya gazetesinde başladı, sonrasında Cumhuriyet ve Güneş gazetelerinde görev aldı. CNN Türk ekonomi müdürü, Hürriyet ve Radikal gazetelerinde yazar olarak çalıştı. 29 Aralık 2009 itibari ile Ertuğrul Özkök'ten görevi devralarak Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliğine getirildi. “Susurluk: 20 Yıllık Domino Oyunu”, “Kod Adı: Yüksekova. Susurluk, Ankara, Bodrum, Yüksekova Fay Hattı” ve “Öbür Türkler” adlı kitapları var…

CHP’DE GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

Berberoğlu Hürriyet’ten ayrıldıktan sonra CHP Parti Meclisi’ne girmiş ve partide Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilmişti.

Son güncelleme: android-time 18:11 22.10.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more