Sözcü Plus Giriş

Bal her derde deva

Kahvaltıların vazgeçilmez lezzeti bal aynı zamanda tam bir sağlık deposu!

13:55 -
Bal her derde deva

Bal binlerce çiçeğin besleyici değerlerini içinde taşır. Antioksidan ve antibakteriyel özelliği ile vücudun direncini artırır.Kahvaltıların vazgeçilmezlerinden olan bal kalori ve protein deposudur.Bal tüketmek öksürük, kabızlık, nezle, grip gibi hastalıklardan korumasının yanında mideye diğer bütün organlara faydalıdır.Bal tüketmek ayrıca kansızlığı önlüyor ve damar tıkanıklığını gideriyor.Büyükler için olduğu kadar çocuklar içinde çok önemlidir.İçeriğindeki vitamin, mineral, enzim ve aminoasitler çocukların gelişiminde büyük rol oynarlar. Çocuklar balı güvenle tüketebilirler.Ancak 0-1 yaş arasındaki bebeklere bal yedirilmemelidir.
Bal alırken nelere dikkat etmeli?
TV,radyo ve internet gibi yerlerden yapılan bal satışlarına güvenmeyin!Bununla birlikte açıkta üretilen, satılan, güvenilir olduğundan şüphe duyulan ürünler alınmamalı.Bal, yaraları iyileştirmede oldukça etkili ve mucizevidir.Boğaz iltihapları, ameliyat yaraları için, ya da vücutta oluşan mantar ve mikrop üremeleri için de iyi bir savaşçıdır.Baldaki şeker, emilimi kolay olan bir şeker olduğu için kana karışması kolay olur ve mideye kuvvet verir.
Sıcak bal şerbeti kabızlığı giderir.Romatizmal rahatsızlıklarda da olumlu etkileri görülür.Balın tarçınla birlikte kullanımının da mucizevi faydaları saymakla bitmez. Her gün tüketilen bal ve tarçın bağışıklık sistemini güçlendirdiği gibi, vücudu bakteri ve viruslerden de korur.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more