Erkeklerin fantezisi daha detaylı

Kanada'da yapılan araştırmaya göre erkekler kadınlara oranla daha çok fantezi kuruyorlar.

Erkeklerin fantezisi daha detaylı


Kanada'daki Montreal Akıl Sağlığı Enstitüsü ve Montreal Üniversitesi'ne bağlı Philippe-Pinel Enstitüsü'nden araştırmacılar cinsel sapkınlığın bir tanımını yapabilmek ve “normal cinsel fantezilerin neler olduğunu” anlayabilmek için 1500 kadın ve erkeğin cinsel fantezilerini inceledi.

Hürriyet’ten Birce Bora’nın haberine göre; Journal of Sexual Medicine dergisinde yayınlanan araştırma sonucunda erkeklerin kadınlara oranla daha çok ve detaylı cinsel fantezisinin olduğu görüldü.

Erkekler arasındaki en yaygın ve bu nedenle de “normal” cinsel fantezilerin eşlerini aldatmak, birden fazla kadınla birlikte olmak ve partnerlerini başka bir kadınla cinsel ilişki yaşarken izlemek olduğu belirtildi.

Kadınların fantezilerinin ise büyük bir kısmının “teslimiyet” temasını içerdiği ve bu fantezilerin başrolünde yabancı bir erkek değil gerçek hayattaki partnerlerinin bulunduğu belirtildi.

Erkeklerin cinsel fantezilerinin gerçek olmasını istediğini tespit ettiklerini söyleyen araştırmacılar, kadınların ise genellikle fantezilerinin fantezi olarak kalmasını istediği, hayal ettikleri şeylerin gerçek olmasından memnun olmayacaklarını söylediği belirtildi.

 

Loading...