Reklamsız Sözcü

Kendi gücünüzle kanseri bile yenebilirsiniz!

Spor eğitmeni Ece Vahapoğlu, Sözcü Pazar okurlarına sesleniyor...

03:56 -
Kendi gücünüzle kanseri bile yenebilirsiniz!

Gazeteci-yazar, sunucu ve spor eğitmeni Ece Vahapoğlu ile Akatlar Club Sporium’da buluştuk. Daima fit ve sağlıklı bir bedene sahip olan Vahapoğlu ile her şeyi ayrıntılı olarak konuştuk.

Şeyda Coşkun’un diploması ve sertifikası olmadığı için araştırılıyor. Sizin Bakanlık sertifikanız var, öyle mi?

Bakanlığa bağlı Herkes İçin Spor Federasyonu'nda eğitim ve sınavlara katılıp ‘Wellness Trainer' sertifikası aldım. Konuyla ilgili ‘İdeal Vücut' ve ‘İdeal Mutfak' olarak yabancı ve Türk uzmanlarla araştırıp yazdığım iki kitabım var. Yurt çapında seminerler veriyorum.

Hastalıkların çoğu psikolojik

Ece Vahapoğlu ile İdeal 21 Gün adlı yeni projenizde hangi ünlülerle çalışacaksınız?
Doğum kilolarını vermek isteyen Özge Uzun ve Ebru Destan, gazeteci Sanem Altan ve Elif Aktuğ, oyuncu Başak Sayan ve Derya Alabora gibi isimlerle çalışıyorum. İsimlerini henüz açıklamadığımız başkaları da var.

Bu yaptıklarınız hastalıklardan da uzak tutabiliyor mu?
Kesinlikle. Hastalıkların çoğu zaten psikolojiktir. Iyi yaşam alışkanlığı hastalıkları önler.

Allah korusun kanser illeti herkesin kâbusu olmuş durumda… Onu kendimizden uzak tutabilmenin formülleri var mı?

Kanser her ne kadar vücut hücrelerinin kontrolsüz bir şekilde üremesiyle meydana gelen bir hücre bozukluğu hastalığı olsa da; çevresel ve içsel sebepler, yani üzüntü ve stres kanseri tetikler. Bir çok kanser hastası tanırım ki hastalığı atlattıktan sonra, önceki yaşamlarını sorgularlar ve ne kadar gereksiz şeylere üzülmüşüz diye hayıflanırlar. Benim annem de iki kez kanseri yendi. Tıbbı tedavilerin yanı sıra alternatif tıp da diyebileceğimiz meditasyon yöntemleri ona çok iyi geldi. Yoga, meditasyon, nefes yaptı, bir dönem vejetaryen oldu.

Son yıllarda içe dönme çalışmalarım, spiritüel konuları derinlemesine araştırmam ve sağlıklı yaşam tarzım, kanseri de insanın aslında kendisinin oluşturduğunu ve yine kendi gücüyle çözebileceğini düşünmeme sebep oldu. Evet, insan kendi gücüyle kanseri bile yenebilir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 07:56 02.02.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more