Reklamsız Sözcü

Sağlık çalışanlarına eğitim

Tıp alanında teknolojinin etkisi gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Teknolojinin gelişimini takip etmekse mümkün!

16:39 -
Sağlık çalışanlarına eğitim

Kan kültürü ve tüberküloz analiz cihazları, antibiogram, insülin kalem iğnesi, güvenlikli enjektör ve kateter ürünleri, kan alma iğne ve tüp sistemleri, Servikal kanser tarama testi (Pap-Smear), hücre analiz cihazları gibi geniş bir ürün yelpazesiyle 1992 yılından beri Türkiye sağlık pazarında aktif olan BD Türkiye, eğitim ve uzmanlık konularında da artı değer yaratmayı hedefliyor. BD Türkiye, 2013 yılı boyunca aralarında hekimler, hemşireler, eczacılar ve ilgili fakülte öğrencilerinin bulunduğu 15.523 kişiye güvenli kan alma, iğne batma yaralanmaları, doğru kan kültürü alım teknikleri ve enjeksiyon teknikleri gibi konularda eğitim verdi.

BD Türkiye Genel Müdürü Cem Yıldırım Durukan, “117 yıldır tıbbi cihaz pazarında faaliyet gösteren BD, diagnostik, yaşam bilimleri ve medikal alandaki öncü faaliyetleri ile olduğu kadar eğitim alanında da öncü olmayı ilke edinmiştir. Sağlık çalışanlarına ve öğrencilere verdiğimiz eğitimlerle sağlık sektörünün en önemli sorunlarından olan hastane enfeksiyonları, kesici-delici alet yaralanmaları, iğne batma yaralanmaları ve kan sıçramaları meselelerinin çözülmesine yardımcı olmayı hedefliyoruz” dedi.

2013 yılı boyunca verdiği eğitimler şu alanlarda gerçekleşti:

Medikal Cerrahi Sistemler ekibi, toplam 54 hastane ve 2 hemşirelik fakültesinde kateter kaynaklı enfeksiyonlar, iğne batma yaralanmaları ve kan sıçramaları hakkında;

Diyagnostik ekibi, mikrobiyoloji ve enfeksiyon hastalıkları uzmanları, hemşireler ve klinisyenlere “Doğru Kan Kültür Alım Teknikleri” hakkında; ve patoloji uzmanlarına sıvı bazlı sitoloji tekniğinde tanı kriterleri hakkında;

Preanalitik Sistemler ekibi, preanalitik hatalar, sağlık çalışanı güvenliği, kan alma ve kan gazı hakkında;

Diyabet ekibi, kalem iğnelerinin insülin tedavisindeki yerine ve doğru enjeksiyon tekniklerinin önemine dikkat çekmek amacıyla diyabet hemşireleri, hekimler ve eczacılara enjeksiyon teknikleri hakkında;

Biosciences ekibi, flow sitometri (akan hucre olcer) sistemlerinin klinik veya araştırma alanındaki farklı uygulamaları hakkında cihazı kullanan personel ve hekimlere eğitim verdi.

2013 yılında 15.523 kişiye ulaşan BD ekipleri, 2014'te de bu doğrultudaki çalışmaları sürdürmeyi, hem sağlık çalışanları hem de sağlık hizmetinden yararlanan hasta ve hasta yakınları için daha sağlıklı, güvenli ve kaliteli bir sağlık sistemine katkı sağlamaya devam etmeyi planlıyor.

BD Hakkında

BD, tıbbi  cihazlar ve reaktifler üreten, satan ve devamlı geliştiren dünyanın önde gelen medikal teknoloji şirketlerinden biridir. Şirket, kendisini  tüm dünyada insanların sağlığını iyileştirmeye yarayacak çalışmalara adamıştır. İlaç uygulamalarının geliştirilmesi ile bulaşıcı hastalıkların ve kanserin teşhis kalitesini ve hızını artırmaya odaklanan BD, ayrıca yeni ilaç ve aşıların araştırılmasını, keşif ve üretiminin geliştirilmesini de amaçlamaktadır. BD'nin yetkinlikleri dünyada en fazla görülen hastalıklarla mücadelede etkili olmaya devam etmektedir. 1897'de kurulan ve yönetim merkezi New Jersey'deki Franklin Lakes'de bulunan BD, tüm dünyada 50'den fazla ülkede yaklaşık 30.000 kişiyi istihdam etmektedir. Şirket, sağlık hizmeti kuruluşlarına, yaşam bilimi araştırmacılarına, klinik laboratuarlara, ilaç endüstrisine ve halka hizmet vermektedir.

 

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more