Sözcü Plus Giriş

55 liraya akıllı telefon

İSPANYA’nın Barselona şehrinde düzenlenen Dünya Mobil Kongresi (GSMA) kapılarını yeniden açtı. 24-27 Şubat tarihleri arasında dünyanın önde gelen mobil teknolojisi devlerini ve meraklılarını ağırlıyor.

06:49 -
55 liraya akıllı telefon

Bo­ra ER­DİN / BARSELONA SÖZCÜ

Geçtiğimiz yıl 72 bin kişinin ziyaret ettiği fuara bu yıl 77 bin kişi katıldı. Bu yıl ki fuarda daha büyük ekranlı ve daha ucuz akıllı telefonlar ve mobil ödeme sistemleri damgasını vurdu. Fuarda, işletim sistemi Mozilla 25 dolara satılacak yeni akıllı telefonlar üretmeyi planladığını açıkladı.

Mozilla Operasyon Müdürü Jay Sullivan, “Daha fazla insanı internet kullanır hale getirmek istiyoruz. Bu yüzden de Şanghay merkezli Spreadtrum şirketiyle ortak hareket ederek sadece 25 dolara (54.5 TL) mal olacak yeni akıllı telefonlar üreteceğiz” dedi.

Nokia'dan yeni cep

Geçtiğimiz yıl düzenlenen GSMA fuarına ucuz telefonları ile damga vuran Nokia aynı pazarlama stratejisini 2014'te sürdürdü. Fuarın açılış gününde 3 yeni telefon tanıtan şirketin yeni cihazlarının isimleri ise Nokia X ve XL olarak belirlendi. Nokia'nın Türkiye Müdürü Çiçek İcan Uyansoy, “Nokia X ve XL adlı iki yeni telefonun Türkiye'de 500 ve 600 TL fiyatla satılacak” dedi. 4 inç ekranı olan X ve 5 inçlik ekrana sahip olan XL modelleri ile Android marketten uygulama indirilebiliyor.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more