Akıllı Telefonları kimler kullanıyor?

Akıllı Telefonlar en çok Asya ülkelerinde kullanılıyor.

Akıllı Telefonları kimler kullanıyor?

Eğer akıllı telefonların dünyayı nasıl değiştirdiğini merak ediyorsanız Asya'ya bakmanız yeterli. O bölgede yaşayan insanlar internete bilgisayar kullanarak girmek yerine akıllı telefonlarını kullanmayı seviyor. Singapur %85 ve Güney Kore %80 gibi bir oranla dünyada en çok akıllı telefon kullanmayı tercih eden ülkeler.

Singapur, internete mobil telefondan en çok bağlanan ülke olmakla kalmıyor, aynı zamanda dünyada 3.3 oranıyla dünyada en çok online bağlantı gerçekleştiren ülke olma ünvanını elde ediyor. İnternette gezinmenin dışında, Singapurlular telefonlarını en çok fotoğraf çekmek için kullanıyor.

İşte Google tarafından 46 ülkede yapılan bir araştırmanın sonucu

İlginç olan, sadece Asya bölgesindeki kullanıcılar bilgisayar yerine akıllı telefonla internete bağlanmayı tercih ediyorlar. Amerika'da %72 ve Avustralya'da %83'ü internete bağlanırken bilgisayar kullanmayı tercih ediyor.

Bunun en mantıklı açıklaması Çin'den gelen ucuz Android telefonların popüler olması ve yerel akıllı telefon üreticilerinin interneti açık tutması. Öte yandan bilgisayarlar çok daha pahalı ve yerleşik internet bağlantısı gerekiyor.

Türkiye'de kullanıcıların %92'si ise interneti sosyal medya için kullanıyor. Ardından %86 gibi bir oranla Arjantin geliyor. Güney Kore ise online alışveriş ve araştırma konusunda liderliği ele almış durumda görünüyor.

Loading...