Reklamsız Sözcü

Apple, kendine hayran bırakacak

Apple, kendine hayran bırakacak bir ürün geliştirmesi beklentisi ile karşı karşıya.

14:38 -
Apple, kendine hayran bırakacak

Wall Street’in çılgın ekonomisti Jim Cramer, Apple’ın kullanıcıları hayran bırakacak bir ürün piyasaya süreceğini öne sürdü.

Son dönemde 14 milyar dolarlık geri hisse satın alımıyla yatırımcıların gözdesi haline gelen Apple’ın büyüleyici birürünü piyasa sürmeye hazırlandığı belirtildi. CNBC’nin çılgın ekonomisti Jim Cramer, 14 milyar dolarlık hisse geri alımının Apple’in yeni büyük bir ürün çıkaracağı yönündeki beklentileri artırıp, şirkete olan güvenini tazelediğine işaret etti. Cramer, “Apple elinde büyüleyici bir ürün olmasa 14 milyar doları geri hisse alımı için harcamaz” dedi.

Cramer, “Bu Apple CEO’su Tim Cook için gösteri zamanı olacak. Apple şu anda benim en gözde hisselerimden biri” dedi.

İPHONE 6 BEKLENTİSİ

Apple’dan bu yıl yeni bir ürün beklentisi büyük. Şirketin iPhone serisinden 6. telefonu çıkarması, akıllı saat iWatch’u resmen duyurması ya da bir televizyon üretmesi beklentiler arasında.

Apple hissesi Ocak ayının sonlarında yatırımcıların şirketin büyüme rakamlarından memnun olmamasının da etkisiyle büyük düşüş gördü.

ICAHN’DAN GERİ ADIM

Milyarder yatırımcı Carl Icahn da dün Apple’ın hisse geri alımı yapması yönündeki isteklerine son verdi. Aylardır Apple’ın 50 milyar dolarlık bir hisse geri alımı gerçekleştirmesi gerektiğini söyleyen Icahn, bu isteğini yayımladığı yatırım notlarında da paylaşıyordu.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more