Reklamsız Sözcü

Asus, ASUSPRO BU201’i duyurdu

Asus yeni dizüstü bilgisayarı olan ASUSPRO BU201'i duyurdu.

android-time 12:24
Asus, ASUSPRO BU201’i duyurdu
Asus yeni dizüstü bilgisayarı olan ASUSPRO BU201'i duyurdu.

Asus, gelişmiş bilgisayarı ASUSPRO BU201'i duyurdu.

Hafif, dayanıklı karbon-fiberden imal edilen BU201 bu sayede etkileyici gücüne rağmen yalnızca 1,27 kg ağırlığa sahip. Profesyonellerin taleplerini karşılayacak bileşenlerle tasarlanan BU201, akıllı ergonomik tasarımı kurumsal seviyede güvenlik ve ABD ordu standartlarını geride bırakan bir dayanıklılık eşliğinde olağanüstü güvenilirliği bir araya getiriyor. BU201, Intel vPRO teknolojisine sahip Intel Core i7 işlemcileri sayesinde yüksek performans ve yönetilebilirliği bir arada sunuyor. BU201 ayrıca 12,5 inç boyutunda Full HD IPS yansıma önleyicili ekranı da bünyesinde barındırıyor.

ASUSPRO BU201, her türlü iş ortamının şartlarına karşı olağanüstü seviyede güvenilirlik ve dayanıklılığı temin ediyor. Ürünün dahili, dayanıklı karbon-fiber LCD koruma haznesi olağanüstü gücü hafif bir tasarımda sunuyor. Ürünün sabit diski 3 eksenli hızlandırıcılı, darbeye dayanıklı mekanizmasıyla gündelik yaşamda sıklıkla yaşanan çarpmalara ve düşmelere karşı korunuyor.

Tüm ASUSPRO dizüstü bilgisayarlar gibi BU201 de ABD ordu standardı olan US-MIL-STD 810G'nin dayanıklılık gereksinimlerini karşılayan 15 adet fiziksel testten geçmiş bulunuyor. Bu testlerin arasında geliştirilmiş düşmeye karşı dayanıklılık ve mafsal ömrü testlerinin yanı sıra kapak basıncı testi de yer alıyor. BU201, bu testte standart dizüstü bilgisayarlara kıyasla yüzde 20 oranında daha yüksek dayanıklılık göstermiş bulunuyor. Tüm bunların yanında, dökülmelere karşı dirençli klavye sayesinde BU201 hafif seviyede sıvı dökülmelerinden etkilenmiyor.

BU201'nin şık ve ince ultra taşınabilir alüminyum şasisi yalnızca 20,6 mm kalınlığı ve 1,27 kg ağırlığıyla, ürünü sürekli hareket halindeki çalışanlar için ideal kılıyor. Bu201'in masaüstü bilgisayarlardakilere eşdeğer 19 mm tuş aralığı ve 2 mm derinliğinde tuş basım aralığına sahip tam boyut klavye daha gelişmiş bir yazma hissi sağlıyor. Çiklet klavyenin arka aydınlatması ise, karanlık ortamlarda klavye kullanımını kolaylaştırıyor.

Gücünü Intel vPRO teknolojili en yeni nesil Intel Core i7 işlemcilerden alan BU201, sorunsuz çoklu görev, zahmetsiz üretkenlik ve gelişmiş yönetilebilirlik sunuyor. Entegre Güvenilen Platform Modül (TPM) yongası gelişmiş güvenlik seviyesi sağlarken, parmak izi sensörü ve akıllı kart okuyucu da BU201'in işlevsel özelliklerini tamamlıyor.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 12:2519.11.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more