Reklamsız Sözcü

Attığınız tweetleri kimler gördü?

Twitter kullanıyorsunuz, ama attığınız bir Tweet kaç kişiye ulaşıyor biliyor musunuz?

android-time 14:43
Attığınız tweetleri kimler gördü?
Twitter kullanıyorsunuz, ama attığınız bir Tweet kaç kişiye ulaşıyor biliyor musunuz?

Twitter, normalde sadece reklam müşterilerine sunduğu, “Hangi Tweet kaç kişi tarafından okundu?” özelliğini artık tüm kullanıcılarına açıyor. Haziran ayından beri bu servisi herkese açabilmek için denemeler yapan Twitter, sonunda devreye soktu.

Geçenlerde “şimdi satın al” özelliğini de kullanıma açan mikroblog sitesi Twitter, portföyüne kısa aralıklarla yeni servisler ekliyor. Benzer hizmetler veren sitelerle rekabetin yoğunlaştığı bugünlerde, hep önde olabilmek için uğraşan Twitter'da artık hangi mesaj kaç kişi tarafından okunmuş, onu da görmek mümkün.

Bu özellik geçen ay onaylanmış hesaplara sahip müşterilere, firmaların pazarlama birimlerine ve Twitter Card yayıncılarına da açılmıştı. Artık kullanıcılar Tweet atınca kaç kişi gördü bunu bilmek için, “analytics.twitter.com” adresine giderek hesap bilgilerini kontrol edebilecek. Girilen bu istatistik sitesinde ayrıca gönderilen linkler ne kadar tıklandı, atılan Tweet'ler ne kadar retweet edildi veya kaç kere favorite edildi gibi bilgileri de görmek mümkün.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more