Reklamsız Sözcü

BlackBerry Rio’nun tarihi belli oldu

BlackBerry’nin önümüzdeki yıl piyasaya süreceği telefonlardan birinin de dokunmatik ekranlı BlackBerry Rio olacağı söyleniyor.

android-time 14:41
BlackBerry Rio’nun tarihi belli oldu
BlackBerry’nin önümüzdeki yıl piyasaya süreceği telefonlardan birinin de dokunmatik ekranlı BlackBerry Rio olacağı söyleniyor.

Son yıllarda akıllı telefon pazarındaki etkinliğini kaybeden ve bunun sonucu olarak iflasın eşiğine gelen Kanadalı telefon üreticisi BlackBerry, başta BlackBerry Messenger olmak üzere diğer ürünleri sayesinde ayakta kalmayı başardı ve geçtiğimiz aylarda piyasaya sürdüğü yeni amiral gemisi akıllı telefonu BlackBerry Passport‘la akıllı telefon alanına sağlam bir geri dönüş yaptı.

Kullanıcılar tarafından yoğun ilgiyle karşılanan BlackBerry Passport‘un başarısından cesaret alan Kanadalı telefon üreticisi, akıllı telefon alanındaki çalışmalarını önümüzdeki dönemde de hız kesmeden sürdürecek gibi görünüyor. Yenilikçi tasarımıyla dikkat çeken Passport'un aksine daha alışılmış bir tasarıma sahip olan BlackBerry Classic'i bu yıl bitmeden piyasaya sürecek olan firma, önümüzdeki yıl için de hazırlıklara şimdiden başlamış durumda.

donanimgunlugu.com’un haberine göre;  BlackBerry‘nin önümüzdeki yıl piyasaya süreceği telefonlar hakkında şu ana kadar pek fazla detay bilinmiyor olsa da, bu telefonlardan birinin dokumatik ekranlı BlackBerry Rio olacağı iddia ediliyor. BlackBerry Z10′un başarısızlığının ardından BlackBerry'nin dokunmatik ekranlı yeni bir telefon piyasaya sürmesi beklenmiyor olsa da, BlackBerry Rio'nun ortaya çıkması uzun süredir konuşulan söylentileri de doğrulamış oldu. Henüz yapım aşamasının başlarında olduğu söylenen Rio şimdilik gizliliğini korusa da telefon hakkında merak edilen detayların önümüzdeki aylarda gün yüzüne çıkması bekleniyor.

 

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more