Reklamsız Sözcü

Emniyette online ihbar dönemi

Emniyet Genel Müdürlüğü online ihbar dönemini başlattı!

10:51 -
Emniyette online ihbar dönemi

Emniyette ‘online ihbar’ dönemi

Online ihbar dönemi Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hizmete açıldı.Özellikle trafik kurallarına uymada yaşanan sorunlarda vatandaşlardan oluşan fahri müfettişlik uygulamasının işlerliği, fahri müfettişlerin tarafsızlığı üzerinden halen tartışmalara yol açıyor iken, bu sefer sanal müfettişliğin önünü açan, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün internet sitesi üzerinden ihbar almaya başlamasıyla farklı boyutlara taşınacak gibi duruyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü başlattığı uygulamayla resmi internet sitesi olan egm.gov.tr adresi üzerinden ihbar almaya başladı. Uygulamayı Alo 155 Polis İmdat Hattı'nın sanal versiyonu olarak nitelendirmek mümkün. Site üzerinden yapılan ihbarlarda, ihbarı yapacak vatandaştan isteğe bağlı olarak ad soyad bilgisi isteniyor. İhbarda bulunacağı konu ve şikayetin içeriğine konu olan olay ile ilgili var ise görüntü sağlanması tamamen ihbarda bulunan vatandaşın isteğine bağlı bırakılıyor. Zorunlu olarak verilmesi gereken bilgiler ise, olayın yaşandığı il, olayın konusu ve olay yeri ile ilgili açıklama bilgisi şeklinde yer alıyor.

VATANDAŞ UYGULAMAYI SEVDİ

Konuyla ilgili olarak özellikle sosyal medya üzerinden vatandaşlar, uygulamanın hızlı ve işlerlik açısından düzgün ve düzenli uygulandığı takdirde güzel bir uygulama olduğuna dair görüşler dile getirirken, sokakta ki vatandaş da durum biraz daha farklı; “Bana düşmanlık besleyen birisi rahatlıkla hakkımda şikayette bulunabilir, elinde de manipüle edilmiş görüntü var ise çok başımız ağrımaz mı?” şeklinde düşüncelerini ifade ediyorlar.

 

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more