Sözcü Plus Giriş

GameX ödülleri için geri sayım başladı

GameX Oyun Ödülleri 4 Aralık’ta sahiplerini bulacak.

Güncellenme: 14:24, 19/11/2014
GameX ödülleri için geri sayım başladı

4-7 Aralık tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Fuar Merkezi'nde yapılacak olan GameX 2014 fuarı, dünyanın en büyük dijital oyun şirketlerini ve oyun dünyasının en önemli isimlerini bir araya getirecek. Fuarda oyun sektörünün öncü şirketleri yepyeni oyunlarını ve son teknolojilerini ilk kez gün yüzüne çıkaracak. Fuar kapsamında bu yıl, oyun yapımcılarını, yayıncılarını ve en iyi oyunları ödüllendirme amacıyla “GameX Oyun Ödülleri” de düzenleniyor.

donanimgunlugu.com’un haberine göre; oyun sektörünün önemli isimlerinden oluşan bağımsız jüri tarafından kazananların belirleneceği ödüllerde, oyun üretme sanatı ve inovasyon kriterleri ön plana çıkacak. GameX 2014'ün katılımcıları ve Türkiye'nin her yanından oyun severler ödüller için oyun önerebilecek. Ödüllere en sevdikleri oyunları aday göstermek isteyen oyun tutkunlarının 21 Kasım tarihine kadar www.gamex.com.tr/oduller/oyun-onerisi/ adresine girip formu doldurmaları yeterli oluyor! Onaylanan oyunlar daha sonra halk oylamasına sunulacak ve kazananlar 4 Aralık tarihinde açıklanacak.

GameX Oyun Ödülleri, bu yıl ilk kez ödül verilecek “En İyi Canlı Yayıncı (Streamer) kategorisi de dahil olmak üzere toplamda 11 dalda ödül verecek.