Instagram artık izin verecek!

Uzun süredir üzerinde tartışılan bir konu olan Instagram’da video reklam yayını sonuca bağlandı.

Instagram artık izin verecek!

Popüler fotoğraf paylaşım platformu Instagram cephesinde alınan son karar ile artık uygulama üzerinden reklam odaklı videolar yayınlanabilecek.

2013 yılının Haziran ayında getirilen video desteği ile Instagram‘da çok sayıda video paylaşımı gerçekleşmiş ancak sosyal medya devi ilk defa bu videolar üzerinden reklam geliri elde edecek. Videoların resimlere oranla daha çok şey anlattığını ve reklam verecek olan firmaların ilgisini daha çok çektiğini düşünen Instagram, artık video reklam alımına ve yayımlamasına başladı.

Şirketin aldığı bu son karar ile reklam vermek isteyen firmalar kayıtsız kalmadı ve Disney, Activision ile Banana Republic gibi dev şirketler video reklam hazırlıklarına çoktan başlamış durumda. Şirketlerin bazı reklamlarının da hazır olduğu belirtilirken, Instagram'ın eklenen video reklamları büyük bir titizlikle incelediği ve istenmeyen durumların yaşanmasına engel olabilmek için çalıştıklarını açıkladı. Her ne kadar Tumblr ile Twitter'ın son zamanlarda gerçekleştirdiği video reklam çalışmalarından sonra Instagram'dan da böyle bir hamle bekleniyordu. Ancak şirketin bu kadar hızlı bir şekilde hareket edeceği düşünülmüyordu.

mynet

Loading...