Intel kadın dünyasında

Akıllı bileklik ve saatler hızla büyüyen bir pazar haline geliyor ama çoğu hala çok teknolojik görünüyor, Intel ise farklı bir şey yapmak istiyor.

Intel kadın dünyasında

Piyasaya her gün yeni bir akıllı bileklik çıktığını görüyoruz. Bazıları ebeveynlerin çocuklarını kontrol edebilmesi için, bazıları konserlerde ışıl ışıl kendimizi gösterebilmek için, bazıları da akıllı telefonumuzu şarj edebilmek için. Çoğu yeni çıkan ürün ise ekseriyetle aktivite takip görevlerinde kullanılıyor.

Ama bunların çoğu hala çok teknolojik görünen ürünler. Endüstriyel tasarımları ve ekran özellikleri, çoğunu belli bir formun ötesine geçmesini zorlaştırıyor. Erkekler açısından çok sorun yok, çünkü çoğu erkek bileğinde ileri teknolojiürünü bir cihaz bulundurmayı seviyor. Ama işe biraz daha estetik ve günlük kullanım açısından bakan kadınlar için çoğu akıllı saat ve bileklik hala uygun değil, ne kadar işlevsel olursa olsun.

İşte kadınları düşüneek yola çıkan nadir firmmalardan biri teknoloji devi Intel oldu. Intel kadınlar için özel üretilmiş akıllı bileklik serisi “MICA”yı duyurdu. “My Intelligent Communication Accessory” kelimelerinin kısa hali olan Intel MICA, hem şık, hem de işlevsel olma amacıyla geliyor. MICA serisindeki bileklikler 1,6 inç dokunmatik safir ekrana, aktivite takip yeteneğine, uyarılara ve titreşim özelliğine sahip. 3G desteği ile akıllı telefon olmadan bile kullanılabiliyorsunuz.