Reklamsız Sözcü

iPhone 7 gelecek mi?

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerinden sonra iPhone 7 dedikoduları gündeme oturdu.

android-time 10:07
iPhone 7 gelecek mi?
iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerinden sonra iPhone 7 dedikoduları gündeme oturdu.

Söylenenlere bakılırsa Apple iPhone 6 ve Plus modelleri ile beklentileri biraz da olsa karşılamış surumda ve yeni iPhone 7 modelinde de en az 4.7 inç ekran kullanılacak gibi gözüküyor. Tabii ki bir de isim konusunda dedikodular var. Bazıları yeni akıllı telefon için iPhone 6s derken bazıları ise S isminden vazgeçileceği yönünde haberler paylaşıyor ve yeni ürünün iPhone 7 adıyla çıkacağını söylüyorlar.

Bunun yanı sıra Apple'n uzun süredir üzerinde çalıştığı ve daha önce iPhone 6 modellerinde kullanmak istediği Safir cam özelliğinin iPhone 7 ve iPhone 6s modelleri üzerinde kullanılacağı söyleniyor. Eğer Apple geliştirdiği safir camları drop (düşürme testi) testlerden geçirebilirse yeni modellerin en az birinde bu ekran kullanılabilir.

Bir diğer dedikodu ise çift lensle ilgili. Yeni nesil akıllı telefonlarda çift lens kullanılacak ve böylece fotoğraf kalitesi DSLR makinelerde çarpışacak seviyeye gelecek, bu söylentinin doğru çıkma oranının oldukça düşük olduğunu belirtmeliyim.

Son dedikodu ise bükülebilir ekranlarla ilgili ve bize Galaxy Note Edge ‘i hatırlatıyor. Bu söylentide iPhone'nun yeni modelinin ekranının kenarlarda büküleceği ve farklı özellikler ile bükülebilir modellerin sunulabilir olduğu yönünde. Bu dedikoduyu desteklen delillerde yok değil. Geçtiğimiz dönemde Apple bükülebilir ekranlarla ilgili bolca patent almış durumda. Bakalım bu söylentilerin ne kadarı doğru çıkacak.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 15:1825.11.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more