Sözcü Plus Giriş

İnternet teknolojileri ve yazılım devi Google, geçtiğimiz Haziran ayında geliştiriciler için düzenlediği Google I/O etkinliğinde yeni bir projesini daha tanıttı. %100 Google ürünü olan yazılım ve akıllı cihazların ailesi olması planlanan Android One, kısa bir süreliğine satışa çıktı.

Google'ın Android One projesiyle yapmak istedikleri ise, hem kullanıcısının bütçesini düşünecek hem de akıllı telefon pazarında heyecan biraz daha olsun artacak. Yalnızca 100 Dolar ödeyerek performansı oldukça yüksek bir Android'li akıllı cihaza sahip olunabileceğini paylaşan Google, Android One projesinin ilk üyesi Spice Android One Dream'ı satışa sundu.

Yabancı kaynaklı E-Ticaret siteleri arasında popülerliğiyle tanınan Flipkart, Google'ın en uygun fiyatlı Android cihazına sitesinde yer verdi. Fiyatının yanı sıra teknik özelliklerinin de netleştiği akıllı cihazda 4.5 inç büyüklüğünde IPS ekran teknolojisi, 4 çekirdekli MediaTek işlemci ve 5 MP arka/2 MP ön kamera bulunuyor.

15 Dolar fazla ama yüzlerce Dolar hesaplı!

Spice Android One Dream'ın, Flipkart'daki fiyatı yalnızca 115 Dolar. Android'in planından 15 dolar fazla bir etiket fiyatıyla gelse de, 4.5 in. IPS ekranın ve 4 çekirdekli işlemcinin yer aldığı bir akıllı telefona göre fiyatın sudan ucuzolduğunu söyleyebiliriz.