Jolla tablet yoğun ilgiyle karşılandı

Jolla tablet ihtiyaç duyduğu miktarı kısa sürede elde etti.

Jolla tablet yoğun ilgiyle karşılandı

Gerekli finansmanı sağlamak için başlattığı kampanyada kullanıcılar tarafından yoğun ilgi gören Jolla tablet, ihtiyaç duyduğu miktarı kısa sürede elde etti.

Nokia tarafından geliştirilen Linux tabanlı MeeGo işletim sisteminin yapımından sorumlu olan ekip bir süre sonra firmadan ayrılmış ve kendi firmaları olan Jolla Oy'u kurmuşlardı. Jolla Oy bünyesinde MeeGo'nun halefi olarak değerlendirilen Sailfish OS'yi geliştiren bu ekip, işletim sistemini kullanan ilk akıllı telefonunu geçtiğimiz yıl piyasaya sürdü ve böylece teknoloji dünyasına adını duyurmayı başardı.

Nokia'nın akıllı telefon pazarından çekilmesinin ardından firmanın telefon bölümü Amerikalı teknoloji devi Microsoft'a devredilmiş olsa da, Nokia'nın asıl varisinin Microsoft değil Jolla olduğunu savunanlar da var. Bu sadık kullanıcı kitlesi sayesinde akıllı telefon pazarındaki devam ettiren Jolla'nın geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir reklam firmanın yeni bir akıllı telefon piyasaya süreceği yönünde değerlendirilmiş olsa da, bu reklamların Jolla tablet için hazırlandığı ortaya çıktı.

İlk tabletini hazırlamak için kullanıcıların desteğine yönelen Jolla, tabletin piyasaya sürülmesi için gerekli finansmanı sağlamak için kullanıcılardan yatırım yapmalarını istedi. Başlatılan kampanyada kullanıcılar tarafından yoğun ilgiyle karşılanan Jolla tablet, kısa sürede amaçlanan 380.000 dolara ulaştı. Bu sayede piyasaya sürülmeyi garantileyen tabletin önümüzdeki yılın Mayıs ayında kullanıcılara sunulması bekleniyor.

mynet

Loading...