Kentkart internetten doldurulabilecek

Kentkart da mobil yaşamımıza dahil oluyor.

Kentkart internetten doldurulabilecek

Web sitesinden kentkart bakiyesi sorgulaması uygulamasını başlatan ESHOT, bu kez de web sitesi üzerinden kentkart dolumu yapılması ve otomatik ödeme talimatlı dolum hizmeti için hazırlıklara başladı.

ESHOT Genel Müdürlüğü, toplu ulaşımda elektronik bazı uygulamalarla yolculara bazı kolaylıklar getirecek projeleri uygulamaya geçirmeye başladı. 'Akıllı telefon' aracılığıyla, web sitesinden yolcuların bulundukları durağa gelmekte olan otobüsleri öğrenebildiği, yine web sitesinden kentkart bakiyesini sorguladığı hizmeti devreye alan ESHOT Genel Müdürlüğü yeni projeler için harekete geçti.

ESHO, kısa süre sonra kentkartların internet üzerinden, kredi kartı kullanarak dolum yapılabileceği projeyi hayata geçirecek. Yolcular, kentkart dolum bayilerine gitmeden akıllı telefon veya bilgisayarlarından dolum yapabilecek. Ayrıca, otoyollarda geçerli KGS sisteminde olduğu gibi anlaşmalı bankalar aracılığıyla otomatik ödeme talimatıyla kentkartların belirlenecek bir bedele düştüğünde, otomatik olarak dolum yapılacak sistem de devreye girecek. Kentkart dolumu için ayrıca metro istasyonlarında olduğu gibi otobüs aktarma merkezlerine de otomatik dolum makineleri konulacak. Bu makineler 24 saat kullanıma açık olacak.

ENGELLİLERE ŞARJ CİHAZI

Aktarma merkezlerine ayrıca engellilerin akülü araçlarını şarj edebilecekleri şarj makinaları da yerleştirilecek. Toplu ulaşımın özendirilmesi, trafik sıkışıklığının azaltılması amacıyla aktarma merkezlerine 'Park et ve devam et” sistemi getirilecek. Otoparklarda kullanılacak 'Akıllı bilet' uygulamasında park sonrası otobüs binişlerinde indirimli tarife uygulanacak. ESHOT, bu projeler için 2015 bütçesinde kaynak ayırdı.

hurriyet

 

 

Loading...