LG G3 indirime gidiyor

LG G3 yapacağı indirimle daha fazla kullanıcı kazanabilir.

LG G3 indirime gidiyor

LG G3 şüphesiz bu yıl pazara girmiş en iyi telefonlardan biri oldu. Aslında yolu ilk olarak G2 açtı ve G3 devamını getirdi. LG üst düzey telefonunun parlaklığını soldurmak istemiyor. Yıl sonuna gelirken fiyatta güzel bir indirim söz konusu. LG’nin Güney Kore’de fiyattan kesme yapacağı ortaya çıktı. Bu durum diğer pazarlara da yansıyabilir. İşte hikayenin devamı.

LG’nin stratejisi

ChosunMedia’nın verilerine göre LG, Kore’de 899.800 won fiyata sahip (810 dolar) G3’ün fiyatını 799.700 wona (720 dolar) indirmeyi planlıyor. Aynı şekilde büyük operatörlerde de (Kabaca çeviriyle) 237 dolardan 135 dolara indirim söz konusu. LG’nin bu indirimi tam olarak neden yaptığı belirsiz. Bu durum belki yıl sonu olmasından veya Pantech’in (Kore’de iflas eden ve satılan 3. büyük telefon üreticisi) amiral gemisinin çok ucuz bir fiyata gitmesinden olabilir. Ne olursa olsun Güney Kore’deki bu indirimin diğer pazarlara da yansıması bekleniyor.

Şu an için diğer pazarlar veya ülkelerle ilgili kesin bir şey yok. Ama LG’nin geçmişine bakarsak anavatanında yaptığı indirimler bir süre sonra diğer yerlerde de görülmüştü.

Loading...