Sözcü Plus Giriş

Lumia Denim çıkış onayı bekliyor

Lumia Denim’in yayınlanmaya başlanması için telefon operatörlerinden onay beklendiği duyuruldu.

14:59 -
Lumia Denim çıkış onayı bekliyor

Microsoft tarafından bugün yayınlanan kısa açıklamayla Lumia Denim'in yayınlanmaya başlanması için telefon operatörlerinden onay beklendiği duyuruldu.

Android ve iOS gibi güçlü rakipleri karşısında bir türlü istediği başarıyı yakalayamayan Windows Phone işletim sistemini geliştirmek için sıkı bir çalışma yürüten Amerikalı tenkoloji devi Microsoft, bu yılın başında yaptığı açıklamada Lumia cihazları için hazırladığı Lumia Denim güncellemesini 2014′ün son çeyreğinde yayınlayacağını duyurmuş olsa da Aralık ayı yaklaşırken güncellemenin hala yayınlanmamış olması Denim'in 2015′e ertelenebileceğini düşündürmüştü.

Lumia kullanıcılarını endişendiren bu ertelenme söylentilerini cevaplayan Microsoft, bugün Twitter üzerinden yayınladığı açıklamayla Lumia Denim güncellemesinin çok yakında yayınlanmaya başlanacağını duyurdu. Microsoft'un yayınladığı açıklamada Lumia Denim‘in yayınlanmak için telefon operatörlerinden onay beklediğini açıklaması, güncelleme üzerindeki çalışmaların artık sona erdiğini gösterdi.

Denim'in çıkışının beklenenden daha uzun süre ürmesi, Windows Phone için hazırlanan güncellemelerin yayınlanma sürecindeki zorlukları bir kez daha gözler önüne sermiş oldu. Bu arada Denim güncellemesine ilk olarak Lumia 930 ve Lumia 1520′nin kavuşacağı ve diğer Lumia modellerinin önümüzdeki yıla kadar beklemesi gerekeceği söyleniyor.

donanimgunlugu

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more