Sözcü Plus Giriş

Mass Effect 4 neye benzeyecek?

Mass Effect 4 hakkında en geniş bilgiler...

11:30 -
Mass Effect 4 neye benzeyecek?

BioWare tasarımcıları geçtiğimiz gün Mass Effect 4 hakkında yeni bilgiler ve tasarım çizimleri yayınladılar. Halen yapımı sürmekte olan oyun için kesin bir çıkış tarihi verilmiyor. Ancak yeni Dragon Age: Inqusition oyununun çıkış tarihinin yaklaşmasıyla birlikte, bu oyunun yapım ekibindeki işi biten elemanların Mass Effect 4 projesine transfer edildikleri biliniyor.

Oyunda canlandıracağımız ana karakter ise, orijinal üçlemeye damgasını vuran Commander Shepard gibi biri olmayacak. Shepard oyunun başından itibaren adını duyurmuş, hayatta belirli bir yere gelmiş bir tipti. Oysa yeni eleman ününü ancak hikaye ilerledikçe kazanacak ve tabii ki bu da olayların gelişimini etkileyecek.

BioWare bu kez Mass Effect evrenini daha da geniş ve keşfe açık olarak tasarlıyor. Gezilip görülecek pek çok dünya ve ortaya çıkarılacak çok fazla sır olacak. Yani aslında biraz sandbox modeline doğru gidiş var denebilir. Bu keşiflerde kullanmak için ilk oyundan hatırlayacağınız MAKO adlı araç yine oyuncunun emrine verilecek.

Mass Effect 4 oyun motoru olarak Frostbite Engine kullanıyor. Bu oyun sadece PC, Xbox One ve Playstation 4 için çıkarılacak. Yapımcılar bir önceki nesil konsolların istedikleri grafikleri vermeyeceğini düşünüyorlar. Aşağıda tasarım ekibinin yayınladığı çeşitli çizim ve görselleri kendiniz de görebilirsiniz, bunlar evren ve oyun hakkında hayli fikir veriyor denebilir.

 

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more