Microsoft markalı ilk telefon!

Nokia’yı satın alan yazılım ve bilişim firması, ilk Windows akıllı telefonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor! Ön panel camı ve detayları haberimizde!

Microsoft markalı ilk telefon!

Geçtiğimiz yıl içinde Finlandiya'lı elektronik ve telefon üreticisi Nokia'nın Cihazlar ve Servisler departmanını satın alan ve Lumia modelleriyle akıllı telefon pazarına hızlı bir giriş yapan Microsoft, kendine has bir model üzerine çalışıyor. Nokia by Microsoft markasıyla üretimi devam edeceği bilinen Lumia modellerinin yerini “Microsoft” alabilir.

Günün sızıntıları konseptinde bir paylaşım da, akıllı telefon dünyasının en büyük sızıntı kaynaklarından biri olan Fransız site Nowhereelse.fr'den geldi. Microsoft, kendi markasıyla ve logosuyla üretmeyi planladığı Windows akıllı telefonu üzerine yoğunlaşmış. Söylentilere göre Microsoft, yeni nesil akıllı telefonlarını Nokia logosu altında değil de Microsoft olarak çıkaracak. Umarız, bir yıl içerisinde 35 tane üst seviye akıllı telefon tanıtmak yerine yalnızca 1 veya varyantı olan 2 tane üretir. Bu pazar stratejisiyle piyasada daha değerli görüleceği kesin.