Reklamsız Sözcü

Mobil şov başladı

Mobil iletişim dünyasının en önemli etkinliği GSMA Mobile World Congress, Barselona'da başladı.

13:57 -
Mobil şov başladı

Mobil dünyasının küresel çapta en önemli etkinliği olan Mobile World Congress (MWC) İspanya’nın Barselona kentinde başladı. 24-27 Şubat arasında düzenlenecek etkinlik boyunca katılımcılar mobil dünyanın günlük hayata etkilerini yakından görme fırsatı yakalacayak. 220 ülkeden 800 mobil operatörü bir araya getiren GSMA’nın etkinliğine Facebook kurucusu Mark Zuckerberg de konuşmacı olarak katılacak..

Açılış gününde Nokia, Samsung, Sony, Lenovo ve HTC gibi teknoloji devleri ürettikleri akıllı telefon, tablet ve giyilebilir teknoloji ürünlerini tüketicilerin beğenisine sundu.Mobile World Congress 2014′te Samsung, Nokia ve giyilebilir teknolojilerin ön plana çıkması bekleniyor.

Mobile World Congress 2014‘ün Barselona'da düzenlenmesine sadece birkaç gün kaldı ve dünyanın en önemli teknoloji etkinliklerinden biri olarak görülen bu etkinlikte kendisine yer bulacak olan ürünler de yavaş yavaş belli oldu. Geçtiğimiz yıl bu dönemde ortaya çıkan önemli duyurular Mobile World Congress‘ten ziyade, öncesinde veya sonrasında gelmişti. Mobile World Congress 2013′ten bir hafta önce HTC One duyurulurken, etkinlikten iki hafta sonra da Samsung amiral gemisi telefonu Galaxy S4′ü görücüye çıkardı.

Ancak bu yıl ki Mobile World Congress‘te bu durumun değişmesi bekleniyor. Samsung‘un Mobile World Congress 2014 için duyurduğu “Unpacked 5″ etkinliği kapsamında yeni telefonu Galaxy S5′i görücüye çıkarmasına kesin gözüyle bakılırken, yeni Galaxy Gear'ın da bu etkinlik sırasında tanıtılabileceği söyleniyor.

Apple'ın her zamanki gibi yer almayacağı Mobile World Congress 2014‘te Microsoft ve Google'ın da önemli bir etkinliği bulunmadığı göz önüne alındığında, MWC 2014′ün yıldızının Samsung olması bekleniyor. Fakat etkinlikte Samsung‘a rakip olabilecek bir diğer firma var ki, o da Nokia. Microsoft'la anlaşmasının ışığında çıkardığı Windows Phone telefonlarla bilinen Nokia'nın Android işletim sistemli yeni telefonunu Mobile World Congress 2014‘te tanıtması bekleniyor.

Bu yıl ki Mobile World Congress‘te ön plana çıkması beklenen bir diğer unsur ise giyilebilir teknolojiler. Sony ve Samsung‘un geçtiğimiz yıl çıkardıkları cihazlarla başlattıkları akıllı saat trendinin yanı sıra, Google Glass ile teknoloji dünyasının gündemine gelen akıllı gözlüklerin de bu yılki Mobile World Congress‘te kendisine yer bulabileceği belirtiliyor. Birçok akıllı saat, gözlük ve bilekliğin etkinlik sırasında görücüye çıkacağı kesin ama bunlardan ne kadarının yeni ürünler olacağı henüz bilinmiyor.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more