Panasonic DMC’ye yoğun ilgi

Panasonic'in kamera odaklı telefonu DMC-CM1'e yoğun ilgi var.

Panasonic DMC’ye yoğun ilgi

Eylül ayında Almanya'nın Köln kentinde düzenlenen Photokina 2014 etkinliğinde kamera odaklı Lumix DMC-CM1 akıllı telefon duyurusunu gerçekleştiren Panosanic, ürünü Avrupa'da sadece Almanya ve Fransa'da satışa çıkaracağını duyurmuştu. Ancak şirketten gelen açıklamaya göre Lumix DMC-CM1'e İngiltere’de kullanıcılardan gelen yoğun bir ilgi var ve cihaz aralık başında İngiltere’de raflarda olacak.

Lumix DMC-CM1'e her ne kadar yoğun bir ilgi gösterilse de telefon/kamera aygıtın fiyatı el yakıyor. Panasonic henüz Lumix DMC-CM1'in İngiltere fiyatını açıklamadı fakat Almanya ve Fransa fiyatı 900€ olacak.

DMC-CM1'in öne çıkan özellikleri kuşkusuz kamera yetenekleri olacak. Cihazda 1-inç büyüklüğünde f / 2.8 diyafram aralığına sahip 20MP çözünürlüklü Lecia Lens bulunuyor. Telefon/kamera melezi cihaz 15fps 4K video kaydı ve 30fps 1080p video çekebiliyor. 100-25600 ISO aralığına sahip cihazda çekim öncesi birçok düzenleme/kontrol ekran üzerinden elle sağlanabiliyor.

21.1mm kalınlık, 204 gram ağırlık, krom çerçeve, deri görünümlü arka yüzey, 4.7-inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü ekran, 2.3GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 801 işlemci, 2GB RAM, 16GB depolama, microSD kart girişi, Android 4.4 KitKat işletim sistemi, NFC ve 2.600mAh kapasiteli pil Lumix DMC-CM1'in öne çıkan diğer özellikleri.

teknolojioku

Loading...