PES 2015 satışa çıktı

Futbol severlerin merakla beklediği iki seriden biri olan Pro Evolution Soccer (PES 2015), yeni sürümü ile satışa sunuldu.

PES 2015 satışa çıktı

Fox Engine, Playstation 4, PlayStation 3, Xbox One, Xbox 360 ile PC platformunda da Windows kullanıcıları için satışa sunulan PES 2015, 11 Kasım’da Kuzey Amerika’da satışa sunulmuştu. Bugün de ülkemizde dahil olmak üzere tüm Avrupa ülkelerinde satışa sunuldu.

SADECE GALATASARAY VAR

İspanya, İtalya, Fransa, Hollanda, Brezilya ve Arjantin ligindeki tüm takımların, İngiltere liginden ise sadece Manchester United’ın lisanslı olarak yer aldığı oyunda ülkemizden ise sadece Galatasaray yer alıyor.

‘Saha bizim' PES 2015'e damgasını vuran fikrin bir özeti. Tokyo ve Windsor merkezli PES Productions ekiplerinin ortak çalışmalarındaki amaç hayati maçların dramını ve heyecanını yaratmaktı. PES 2015 mutlak kontrol, gerçek anlamda tepkili kontroller oyuncuların oynayış tarzları üzerinde tamamen kontrol sahibi olduğu kısıtlamasız oynanış gibi temel PES değerlerine geri dönüş yapıyor. Her bir pas, şut veya koşu oyunculara PES 2015'in saha içi aksiyonunda maksimum tatmini yaşatmak üzere dengelenmiş durumda.

Günümüz futbolunun temel yönlerini dikkate alan PES Productions ekibi oyunun saha üzerindeki oynanışını baştan yarattı. Yeni şut sistemi şutların yönü ve gücü üzerinde kesin kontrol sağlayarak farklı şut stilleri kullanmanıza olanak sağlıyor. Benzer biçimde kaleciler de içgüdüsel olarak açıları kapatıyor ve her türlü duruma tepki vermek üzere sayısız seçeneğe sahip oluyorlar. Son pası veren futbolcuların da pas seçenekleri iyice arttırılıyor, yeni fizik rutini sayesinde top her türlü koşulda gerçekçi davranarak oyuncuların yaptığı hareketlere özel, farklı sonuçlar doğuruyor. Yakın kontrol de seviye atlıyor; oyuncular futbolcuların pozisyonlarını belirlemeye ek olarak boş alanlara koşu yapmak ve markajcılarını geçmek için de daha fazla seçeneğe sahip oluyorlar.

Serinin 14. oyunu olan PES 2015’in PC platformu için minimum sistem gereksinimleri ise şöyle:

İşletim Sistemi: Windows 8.1 / 8 / 7 SP1 / Vista SP2

İşlemci: Intel Core 2 Duo @ 1.8 GHz (AMD Athlon Ⅱ X2 240 ya da eşdeğer işlemci)

RAM: 1 GB RAM

Ekran Kartı: nVidia GeForce 7800 / ATI Radeon X1300 / Intel HD Graphics 2000 ya da daha iyisi

DirectX: Version 9.0c

Depolama alanı: 8 GB boş alan

Ses Kartı: DirectX 9.0c uyumlu ses kartı

Loading...