Samsung Galaxy S5 başarısız oldu

Samsung Galaxy S5 beklentilere cevap veremedi.

Samsung Galaxy S5 başarısız oldu

Bu yılın başında piyasaya sürdüğü yeni amiral gemisi akıllı telefonu Samsung Galaxy S5‘in kullanıcılardan beklenen ilgiyi görmemesi Güney Koreli teknoloji devi Samsung‘un başını şimdiden fazlasıyla ağrıtmış olsa da, Galaxy S5′in bu başarısızlığı önümüzdeki dönemde daha da büyük sorunları beraberinde getirecek gibi görünüyor. Samsung'un bu yılki mali rakamlarının kayda değer ölçüde düşmesine enden olan bu başarısızlığa değinen Wall Street Journal'ın yayınladığı yeni rapor, satışlarının tahmin edilenin de altında olduğunu gösterdi.

Wall Street Journal tarafından yayınlanan yeni rapora göre, 11 Nisan'da piyasaya sürülen Samsung Galaxy S5 satışa sunulduğu ilk 3 ayda, yani Nisan – Temmuz ayları aralığında sadece 12 milyon adet satabildi. Bu da demek oluyor ki ilç üç aydaki satışlar göz önüne alındığında Galaxy S5 öncülü Galaxy S4′e oranla yüzde 40 daha az sattı. Üstelik Samsung'un beraber çalıştığı telefon operatörlerinden gelen verilere güvenerek Galaxy S4′ten yüzde 20 daha fazla Galaxy S5 üretmiş olması, zararın boyutunu daha da arttırdı.

Samsung önümüzdeki yıl piyasaya süreceği yeni amiral gemisi akıllı telefonuyla toparlanmayı amaçlıyor olsa da, Galaxy S6 piyasaya sürülene kadar telefon departmanındaki birçok yöneticinin işine son verilmiş olabilir.

Loading...