Sony Xperia Z4 geliyor

Sony Xperia Z4 dedikoduları detay kazandı.

Sony Xperia Z4 geliyor

Sony'nin garip agresif tavrı akıllı telefon ve tablet pazarında devam ediyor. Xperia Z2'den altı ay sonra Xperia Z3'ü çıkartan firma güzel bir telefon sunmuş olsa da çok da dev yeniliklerle gelmemişti. Uzmanlar bunun çok da faydalı bir yöntem olmadığı üzerinde tartışırken açıklanan çeyrek sonuçları da bu stratejinin yürümediğine bir kanıt. Nitekim firmanın mobil departmanı en çok zarar açıklayan kısım oldu. Fakat Sony her şey çok yolundaymış gibi Xperia'nın yeni serisi üzerinde çalışmaya başlamış bile. Daha öncesinde Sony Xperia Z4 dedikoduları duymuştuk. İşte o dedikdoulara yenileri eklendi.

hwp.com.tr’nin haberine göre; Sony şu sıralar harıl harıl Sony Xperia Z4, Xperia Z4 Compact, Xperia Z4 Ultra ve Xperia Z4 Tablet üzerinde çalışmaktaymış. Dedikodular burada da bitmiyor. Söylentilere göre Xperia Z4 Snapdragon 810 64-bit işlemci yongasına sahip olacak. Ayrıca 4GB belleği, 32GB dahili hafızası ve elbette IP68 sertifikası bulunacakmış. Xperia Z4 Ultra'da 6.4 inç ekran, Quad HD çözünürlük bulunacakmış. Xperia Z4 Compact ise Full HD 4.6 inçlik ekrana sahip olacakmış.

Son olarak tablet hakkında dedikodularda ise Xperia Z4 Tablet'in 10.1 inç Quad HD ekrana sahip olacağı söyleniyor. Lakin Ultra HD de olabilirmiş. İçerisinde ise Snapdragon 810 işlemci yongası, 4GB bellek ve 32GB dahili hafıza bulunacakmış. Sony'nin bu ürünleri 2015 MWC'de tanıtması bekleniyor.

Loading...