Windows 9 tarihi açıklandı!

Microsoft’un merakla beklenen yeni işletim sistemi Windows 9’un tanıtım tarihi kesinlik kazandı! Tanıtım için ay sonundaki etkinliği bekleyin!

Windows 9 tarihi açıklandı!

En kararlı Windows sürümü olduğu öne sürülen Windows 7'nin ardından tanıtılan ve piyasaya sürülen Windows 8, bilgisayar kullanıcıları tarafından büyük bir tepkiye maruz kalmıştı. Metro arayüzüyle All-in-One bilgisayar modellerinin kullanımını arttırmak için geliştirilen Windows 8'in eksik görülen yanlarından biri de Başlat Butonu olmuştu.

Windows kullanıcılarının en çok merak ettiği konu ise, az önce de bahsettiğimiz üzere Başlat Butonu. Sızıntı görsel ve videolarda rastladığımız kadarıyla Metro arayüzü, Başlat menüsüne yerleştirilerek kompakt bir görünüm kazandırılmış. Yani Metro(RT) arayüzü, başlat butonuna sabitlenmiş, fakat sevindirici yanı ise, Windows 7'de rastladığımız programlar menüsüne yine başlat butonuna tıklayarak ulaşabiliyor olacağız.

Gelelim tanıtım tarihine. Evet, Windows 8'deki hayat kırıklıklarını gidereceği planlanan Windows 9, 30 Eylül günü San Francisco'da düzenlenecek olan Microsoft etkinliğinde tanıtılacak. Metro arayüzünü, Başlat menüsüyle birleştirenMicrosoft'un kurumsal pazara büyük bir adım atması da bekleniyor.