Bir Türk yaşlısının takdimidir

Eskiden asker mektupları “Bir Türk gencinin takdimidir” diye başlardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir mektup yazmaya karar verince nedense aklıma bu ibare geldi. Eh pek genç sayılamayacağıma göre, benimki olsa, olsa bir yaşlının takdimi olurdu. Pek hoş karşılanmasa bile kendimden bir Türk olarak bahsetmemi, Cumhurbaşkanımız hoş görsün ve yaşıma versin.

SAYIN CUMHURBAŞKANIM;

Sizin bu ülkede her şeye kadir olduğunuzu bilerek maruzatımı doğrudan zatı alinize sunmak istedim. Aşağıda anlatacağım meseleyi ancak ve ancak siz çözersiniz. Bu ülkede siz tahterevallinin bir ucunda otururken diğer ucuna dünya alem birleşip otursa, kalas yerinden oynayamaz. Onun için sizi ümitsiz bir şekilde rahatsız ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanım; lütfen şu namı diğer “üçüncü havalimanı” inşaatını durdurun. Bunun yerine, Sabiha Gökçen Havalimanı'nın kapasitesini yıllık 90 bin yolcuya çıkarttırın. Bu büyütme, yeni havalimanı inşaat maliyetinin üçte birine ulaşmaz. Böylece ulaşım açısından muhteşem yerleşkeli ve en az 8 milyar dolar değerinde olan Yeşilköy Havalimanı da yıkılmaktan kurtulur. Burayı yıkmak, yılların milli tasarrufunu heba etmektir. Zulumdur, günahtır.

YENİ HAVALİMANI ARAZİSİ ISLAH EDİLİP İMARA AÇILSIN

Bu tezimi gerekçeleriyle savunmaya geçmeden akla gelecek bir soruya cevap vermek istiyorum. Kömür ocaklarının perişan ettiği Taya Kadın mevkiini, işi alan müteahhitler “Milli Park” ve “Uydu Kent” olarak düzenlesinler. Buradan da epey rant çıkar. Üçüncü köprü de hem buraya ulaşıma yarar hem de transit taşımacılık işlevinden hiçbir şey kaybetmemiş olur.

EN BÜYÜK İSTANBUL HAVALİMANI ANADOLU YAKASINDA OLMALIDIR

İzmit Körfez Köprü geçişi ve İstanbul-İzmir Otoyolu inşaatı yoluna girmiştir. Bu köprü-yol sistemleri Sabiha Gökçen Havalimanı'na zaten bağlanacaktır. Ankara-İstanbul Hızlı Treni sefere başlamıştır. Orta Anadolu, Marmara ve Ege Bölgesi'nden gelecek yolcuların, Boğaziçi'yi köprüyle geçmelerine gerek kalmadan bir havalimanına varmaları, ulaşım ekonomisi açısından tartışılmaz bir üstünlüktür. Türkiye ekonomisinin ağırlık merkezi, Anadolu'dadır. Elimizde bir Sabiha Gökçen havalimanı zaten vardır. Hava trafiği açısından bu alan, Yeşilköy-Atatürk ile birlikte güvenli hizmet verebilmektedir. Yenisini inşa için işleyeni yıkmak, yanlıştır. Takdir sizindir. Dediğim dedik diye hatada ısrar etmeyin. Lütfen!

SON SÖZ: Olmasını istediğin duaya amin de

Loading...